02.10.2018 4 minuty čtení

Největší banka eurozóny začíná při svých operacích využívat Ripple

O tom, že začne PNC Bank, která je 9. největší americkou bankou využívat Ripple pro přeshraniční platby jsme vás již informovali. Dnes oznámila integraci RippleNet do své platformy pro přeshraniční platby OnePay FX ještě větší ryba - španělská Banco Santander, největší banka eurozóny. Ta na konci loňského roku disponovala celkovými aktivy ve výši 1,444 bilionu dolarů, což je přibližně pětinásobek právě PNC Bank.

Strategické partnerství mezi Ripple Labs a španělskou bankou bylo oznámeno již v březnu letošního roku, avšak podrobnosti o hloubce či složitosti spolupráce nebyly tehdy prostřednictvím sdělovacích prostředků veřejnosti oznámeny.

Co znamená partnerství s Ripple?

Od března se objevilo několik prohlášení týmu Ripple, že Santander experimentuje s RippleNet a dalšími likvidními produkty, které jsou k dispozici díky jeho blockchainové síti. Jak banka odstartovala pilotní projekty založené na blockchainu ihned zaznamenala novou úroveň transparentnosti, integrity a rychlosti, kterou dříve nebylo možné ve finančním sektoru vidět.

Vedoucí inovací Banco Santander, Ed Metzger, prostřednictvím tiskové zprávy uvedl, že vizí banky při integraci Ripplu do svých systémů je využití XRP ke zlepšení životů svých zákazníků. “Věříme, že se finanční služby přesouvají do světa otevřených platforem, kde jednotlivé společnosti spolupracují při poskytování skvělých služeb svým zákazníkům, což je i jádro našeho snažení s OnePay FX,“ doslova Metzger oznámil.

V prohlášení vedoucí inovací také vysvětlil, že hlavním účele XRP a RippleNet v rámci infrastruktury platformy OnePay FX je zajištění bezproblémového zpracování přeshraničních transakcí – mezinárodní zákazníci společnosti Banco Santander budou moci snadno a okamžitě odesílat a přijímat finanční prostředky.

“Jeden z našich zákazníků byl na dovolené v Itálii a zaparkoval na nesprávném místě. Potřeboval zaplatit pokutu a neměl s sebou platební kartu. S využitím naší aplikace však pokutu okamžitě zaplatil a zabránil tak odtažení automobilu. Jedná se o čtyři až pět kliknutí, čímž nahradíte proces, který v minulosti mohl trvat i dny,“ dodal Metzger.

Mezinárodní zákazníci společnosti Banco Santander budou moci snadno a okamžitě odesílat a přijímat finanční prostředky.

V následujících měsících španělský bankovní dům plánuje expanzi OnePay FX do dalších zemí v Evropě, Jižní Americe i Asii. V současné době je aplikace založená na technologii Ripple dostupná zákazníkům z Velké Británie, Španělska, Brazílie a trochu překvapivě i Polska.

V zásadě je spolupráce Ripplu se Santanderem podobná jeho partnerství s SBI Holdings a největšími bankami v Japonsku a Jižní Korey. Okamžitá likvidita mezinárodních transakcí, která je založená na blockchainu Ripple, tak zajišťuje, že lidé už nemusejí plánovat své platby dopředu. Mohou poslat mezinárodní platbu ve chvíli, kdy skutečně potřebují, což je velmi praktická výhoda plynoucí z aplikace moderní technologie.

Integrace RippleNet do aplikace OnePay FX, tak představuje doposud největší reálné využití XRP v komerčním měřítku, uvědomíme-li si, že je Banco Santander největší bankou eurozóny.

Partnerství banky s XRP bude mít dopad na Japonsko a Jižní Koreu

Ripple Labs také spolupracuje s konsorciem více než 61 japonských bank, přičemž již také došlo k pilotnímu testování projektu řešící likviditu mezinárodních plateb. Rovněž má navázanou spolupráci s dvěma největšími finančními institucemi v Jižní Korey. Woori Bank a Shinhan Bank, odhalily své plány na začlenění technologie Ripple do svých struktur již v příštím roce.

Integrace RippleNet do systému OnePay FX by tak mohla zefektivnit a usnadnit procesy zavádění této technologie v systémech zmíněných bank, které již prokázaly o tuto technologii obrovský zájem.

Lidé už nebudou muset plánovat mezinárodní platby dopředu, pošlou je ve chvíli, kdy skutečně potřebují.

“Velký počet blockchainových společností se snaží přijít s řešením mnoha problémů, a tak nejsou schopné se plně soustředit na jednu konkrétní aplikaci. Ripple pochopil, jak můžou být globální platební problémy vyřešeny technologií blockchainu a naopak se soustřední pouze na tento jediný problém,“ řekl generální ředitel společnosti Ripple Labs, Brad Garlinghouse. Rozšiřující se spolupráce se světovými bankami potvrzuje, že se jedná ze strany Ripple o správnou strategii.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.