Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
22.11.2019 4 minuty čtení

Jak to vidí odborníci a jak to vidíte vy? Bude podnikání v následném roce náročnější?

Vrátíme se krize do ČR a zažijeme k události z let 2007/2008? Blíží se recese? Musíte hledat jinde, než ze zpráv od politiků a centrálních bank. Je přirozené, že politici, centrální banky a obvykle i většina velkých finančních hráčů až do posledního

Koneckonců, právě tento okruh hráčů je obvykle viněn z kolapsu ekonomiky. A dokonce i tam jsou odpovědní lidé, kteří mají stejně jako mnozí z nás nutkání nepřipouštět si nepříjemnou pravdu. Každý, kdo se vyhýbá nepříjemným reformám, které jsou naléhavě nutné k udržení růstu, zpravidla silně přispívá k příchodu recese na trh.

Mnozí z vás si budou pamatovat roky 2007/2008: téměř jsme byli ohromeni prohlášeními, že malý problém na americkém trhu s bydlením by neměl mít vliv na americkou ekonomiku jako celek. A na globální ekonomiku by tato krize neměla mít dopad už vůbec. Nikdo samozřejmě recesi a následný pokles na akciových trzích nechce. Fakt, že se však investoři oddávají zbožnému přání tím, že přebírají zbožná přání centrálních bank a politiků, však recesi nijak neoddaluje. Před deseti lety tomu nebylo jinak.

Údajně nízké riziko recese se proměnilo v ekonomickou krizi, která dokonce převyšovala krachy ze začátku 90. let a mohla být zastavena pouze extrémními opatřeními centrálních bank. Pokud by některý z velkých hráčů včas rozpoznal znamení signalizující blížící se krizi a měl odvahu jednat včasným a odhodlaným způsobem, dopady krize mohly být mnohem menší. Konání velkých hráčů však bylo úplně opačné. Banky půjčovaly klientům závratné sumy peněz a politici si netroufli zasahovat do silného finančního průmyslu.

Recese – různé příčiny, stejné varovné signály

I dnes největší riziko představuje finanční průmysl. Ale především, tentokrát jsou to nízké úrokové sazby, které jsou lákavé. Zejména v eurozóně, kde se problémy napojí na brexit a nepředvídatelnou politiku USA, která těžce ovlivňuje globální ekonomiku, což je třeba považovat za nejdůležitější rizikové faktory. Můžeme tedy varovné signály porovnat s těmi z let 2007/2008?

Signály, které naznačují větší a déle přetrvávající slabost v ekonomice, jsou vždy stejné. Faktory, které způsobují slabost, mohou být úplně jiné, důsledky jsou stále podobné. Investor by měl očekávat medvědí trend na světových trzích, zajistit odpovídajícím způsobem své portfolio, a pokud je aktivní obchodník, spekulovat na pokles místo růstu. Pro vás, jako investora je klíčové rozpoznat správné znaky signalizující blížící se recesi.

 

Zatím vše napovídá tomu, že se bude opakovat dění z let 2007/2008. Je vekou výhodou, že se na krizi můžeme připravit a pokusit se z minulosti poučit a účinně se bránit. Kdo bude připraven, nebude zaskočen  a vyjde z toho ještě levně. Oproti předešlé krize dokáže pojištění faktur pro menší firmy a živnostníky eliminovat ztráty z neuhrazených faktur svých odběratelů.

 

Pojistit si fakturu je tak jednoduché!

Pojištění si sjednáte sami, stačí Vám pouze IČ a faktura vystavena na jiný fakturační subjekt disponující identifikačním číslem.

Aktualizace dat (pokaždé ověřujeme Vaše odběratele) běží on-line každou vteřinu, takže Vám nikdy nic neunikne 😊

Limit faktur je 500 000 Kč a nejnižší fakturovaná částka je stanovena na 10 000 Kč. Pojistit si faktury se zpravidla vyplatí u nižších faktur z důvodu neefektivity při soudním vymáháním, kde samotný soud může vyjít dráž než dluh samotný. Naopak „velké“ faktury mohou v případě neuhrazení podnikání našich klientů ohrozit a přispět tak k případnému bankrotu.

 

VÍCE O POJIŠTĚNÍ FAKTUR

 

Víme, že účinnou prevencí jak se bránit vyhlášení bankrotu je právě pojištění jednotlivých rizikových faktur. Vymáhací proces při vymáhání dluhů a pohledávek je záležitostí, která není zrovna levná a podnikatele občas stojí nejen čas, ale i nervy. Naše pojištění kryje 85 % z fakturované částky, které Vám v případě neuhrazení ze strany Vašeho odběratele vyplatíme, a to ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou. Dokonce se postaráme i o veškerou administrativu spojenou s vyplacením odškodného a budeme až do 90 dne po splatnosti urgovat dlužníky.

 

 

Zdroj: kurzy.czCelý článek ZDE

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím