Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
20.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 21.11.2019:Minimální mzda 20 tisíc, IPO Alibaby v Hongkongu a další koloběžky pro Prahu

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, tak se nám to vyřešení ekonomické hádky Washingtonu s Pekingem maličko komplikuje. Původně měla mít první společná dohoda oba podpisy ještě letos, nyní Trump z původních slibů ustupuje. Příliš mu zřejmě nepomohl ani americký Senát, který schválil nový zákon chránící lidská práva v Hongkongu, což Čínu příliš nepotěšilo. A trhy v takové situaci přirozeně neví, co si myslet a co bude zítra. Úspěšný den s Warengo!

-----

Partnerem newsletteru je Zonky a jejich nová investiční služba Rentiér, díky které už nemusíte spořit, ale rovnou vydělávat. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Říkám znovu, že minimální mzda by měla být 60 procent průměrné mzdy. Nyní tedy klidně zhruba 20 tisíc korun korun. A ano, trvalo to, a na pomoc jsem si musela vzít i pana prezidenta, ale postupně se ke mně přiklánějí i ostatní. Minimální mzda prostě musí jít nahoru a já jsem pro maximální možný růst.“

Ministryně práce a sociálních věcí Jana #Malacová by ideálně chtěla, aby se od příštího roku #minimalnimzda zvýšila až na 20,000 Kč. To není navýšení o původních 700 Kč ani o odbory navrhovaných 1650 Kč, ale rovnou o 6650 Kč. Těšíte se?

-----

Číslo dne

$12.900.000.000

#Alibaba plánuje navzdory eskalaci násilí v Hongkongu odstartovat příští týden své tamní obrovské IPO. Vstupní cena 1 akcie bude 176 hongkongských dolarů. Společnost by si tak z primární nabídky mohla odnést zhruba 12,9 miliardy dolarů.

-----

Vítěz a poražený

Target +14.08 % (126.46 USD)

Maloobchodní řetězec #Target bez problémů překonal očekávané #Q3 výsledky a jeho růst akceleroval již 3 čtvrtletí v řadě. Analytici očekávali růst zisku o 8 % na akcii a příjmů o 4 %. Zisk na akcii ve skutečnosti rostl o 25 % a příjmy o 5 %. Investoři mohou být spokojeni. 

Pinduoduo -22.89 % (31.40 USD)

Čínský e-commerce gigant #Pinduoduo ve třetím čtvrtletí utržil větší než očekávanou ztrátu. Zatímco Wall Street očekávala nejvýše 8 centu na akcii, šanghajská společnost nakonec ztratila 20 centů na akcii. Provozní náklady vzrostly více než dvojnásobně.

-----

Burza

Stalo se, čeho se trhy obávaly. Ačkoli #Trump původně sliboval opak, včera připustil, že by k podpisu obchodní dohody s Čínou mohlo dojít až příští rok. #WallStreet reagovala nervózním poklesem. Co bude dál, není jisté a situace v Hongkongu rozhodně nepomáhá.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶ Australští těžaři European Metals Holdings (#EMH) uzavřeli podmínečné partnerství s #CEZ Group v rámci projektu těžby lithia na Cínovci. Pokud dohoda dopadne, získá ČEZ za 34 mil. eur 51 % dceřiné společnosti australského holdingu, jež má práva na těžbu. #lithium

#Boeing letos nemůže mít ani chvíli klid. Společnost zřejmě čeká výměna krytu motoru u 7000 kusů modelu #737NG. Může za to loňská havárie, při které úlomky poškozeného motorového krytu rozbily okno, následkem čehož zemřel jeden cestující.

Do Prahy míří další várka elektrických koloběžek. Po žlutých vozítkách, motorkách a skútrech nyní carsharingová společnost #Revolt plánuje rozšířit svou nabídku i o #kolobezky. Ty budou konkurovat zelené konkurenci od #Lime.

Americká #Centralnibanka a #FDIC posvětili největší bankovní fúzi od finanční krize. Spojením bank SunTrust a BB&T by měla vzniknout šestý největší americký bankovní dům s 10 miliony klientů a 330 miliardami dolarů uloženými na jejich účtech.

#Amazon letos do své logistiky nalije více než 35 miliard dolarů, což je více než dvojnásobek výdajů na tuto kategorii z roku 2017. Jeho cíl je jediný - doručit klientům zboží do 30 minut od objednání. Pro tyto účely nyní buduje flotilu dronů a robotů. 

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky