Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
20.11.2019 2 minuty čtení

Čína přijde s vlastní digitální měnou během šesti až dvanácti měsíců, tvrdí místní investorka

Že východní mocnost pracuje na digitální verzi yuanu je veřejnosti známo již několik let, představitelé komunistické země však nebyli nikdy příliš sdílní ohledně možného termínu spuštění. Nyní to však vypadá, že práce jsou ve finální fázi.

Jistě všechny překvapilo tvrzení několika údajně zasvěcených lidí, kteří na začátku listopadu pustili do západních médií informací, že Čína spustí svou vlastní virtuální měnu během pouhých tří měsíců. 

To se totiž úplně neshodovalo s nedávnými informacemi od čínských státních médií, která přinesla zprávu, že slovem blockchain se v komunistické zemi chlubí více než 30 tisíc firem či subjektů, ale reálně tuto technologii využívá či na ní aktivně pracuje ani ne 10 % z nich. 

Podle těchto informací by se tak mohlo zdát, že s adaptací země na blockchainové technologie a vlastní kryptoměnu to nevypadá tak žhavě, jako tomu bylo doposud.

Jenže informace o brzkém spuštění vlastní kryptoměny ze začátku listopadu nakonec nezůstává ojedinělým výkřikem, ale naopak získává podporu dalších osobností místní byznysové a investiční komunity.

"Jsem přesvědčena, že během šesti až dvanácti měsíců s tím přijdou," řekla nyní serveru CNBC Edith Cheung, partnerka fondu Proof of Capital, který se právě na blockchainové investice zaměřuje.

Cheung zároveň dodala, že západní státy už by se na tento krok Číny měly začít připravovat a že takové Spojené státy by si samy měly pospíšit s příchodem vlastní virtuální měny. Je totiž více než jisté, že Čína bude chtít se svou virtuální měnou posílat už tak poměrně velký vliv v rozvojových zemích.

Jediný, kdo tomu zatím ze západního světa mohl konkurovat, byl #Facebook se svou kryptoměnou libra, jenže jak známo, tento projekt ještě čeká tuhý boj nejenom doma, ale také s vládami po celém světě.

#kryptomeny #cina #blockchain #yuan #ekonomika

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím