20.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 20.11.2019: Úpadek německého vývozu, vlažný zájem o Saudi Aramco a nervózní Slack

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, Warengo má za sebou z pohledu návštěvnosti jeden z nejúspěšnějších dní své historie. Těší nás nejen neustále rostoucí počet registrovaných uživatelů, ale i s tím spojený nárůst vzájemných interakcí, diskuzí a počtu publikovaných podnětných Stories. Jsme přitom stále na začátku a chystáme velké věci. Úspěšný den s Warengo!

-----

Partnerem newsletteru je Zonky a jejich nová investiční služba Rentiér, díky které už nemusíte spořit, ale rovnou vydělávat. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Po šesti letech nepřetržitého růstu zůstává německý průmyslový sektor od třetího čtvrtletí 2018 v recesi.“ - Joachim Lang, šéf Svazu německého průmyslu

Německý zpracovatelský sektor průmyslu se chystá na to, že v letošním roce zaznamená pokles o 4 % a i nadále zůstane v #recese. Německý vývoz by měl navíc vzrůst jen o 0,5 %, což by znamenalo nejslabší přírůstek od krizového roku 2009. #ekonomika #nemecko

-----

Číslo dne

$25.000.000.000

Mělo jít o velkolepý prodej, který Saudi Aramco přinese 100 miliard dolarů. Nevelký zájem ze strany investorů však zatím věští, že společnost, která musela couvnout ze svých původních plánů, za 1,5 % svých akcií obdrží zhruba jen čtvrtinu očekávané částky.

-----

Vítěz a poražený

AMD +3.54 % (41.29 USD)

Akcie #AMD včera uzavřely nejvýše za více než 13 let a analytici jim větší světlou budoucnost. #WellsFargo zvýšila odhad ceny ze 40 na 48 USD, společnost si nemůže stěžovat na nedostatek poptávky a její akcie už letos vzrostly o 116 %.

Slack -8.35 % (21.18 USD)

Akcie společnosti #Slack včera klesaly, i když sama společnost za to tak úplně nemohla. Konkurenční komunikační aplikace #Teams od #Microsoft, jež od července vzrostla o 54 % a vítězí u korporací, totiž včera oznámila 20 milionů aktivních uživatelů.

-----

Burza

Další smíšený den pro akciové indexy #WallStreet. Zatímco Peking ohledně obchodní dohody s Washingtonem hlásá pesimismus, Spojené státy včera rozšířily licenci čínské společnosti #Huawei. Nejistota z dalšího vývoje přetrvává.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶ Už za dva týdny začne v Česku fungovat nový mýtný systém společnosti #CzechToll. I přesto je v něm doposud zaregistrováno jen 51 % všech očekávaných vozidel. Na začátku prosince tak lze na hraničních přechodech očekávat dopravní komplikace. #myto

▶ Světový #obchod v aktuálním čtvrtletí prozatím podle Světové obchodní organizace (#WTO) směřuje ke #stagnace. Celoročně by měl vzrůst jen o 1,2 %. Zásadním způsobem jej poškozuje americko-čínská obchodní válka.

Nejen Warrenová. Britští levicoví #Labouriste se rovně chtějí zaměřit na tuzemské miliardáře. Konkrétně na to, jak jsou nejbohatší Britové napojeni na vládnoucí #Konzervativci a jejich legislativní kroky, z nichž údajně nejbohatší a korporace profitují. #politika

Hackerská fóra #Darkweb zaplňují nabídky na prodej tisíců ukradených účtů nové streamovací platformy #Disney+. Někteří uživatelé o své účty přišli již pár hodin po spuštění služby. Podle všeho si však většina okradených za ztrátu účtu může sama.

#Nike opouští #Amazon. Výrobce sportovního oblečení chce začít zboží svým zákazníkům nabízet prostřednictvím vlastních prodejních kanálů. V nabídce sice jeho produkty nadále najdete, ale půjde o zboží z neoficiálních zdrojů či padělky.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky