Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
19.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 19.11.2019: Zdanění online gigantů, 150.000 na elektromobil a propuštění 2000 úředníků

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, zatímco v Hongkongu nadále zuří nepokoje a Čína vyjadřuje vůči dosáhnutí obchodní dohody s USA spíš pesimismus, americké akciové indexy prorážejí na nová historická maxima. Je tento růst podložen skutečnými fundamenty, nebo jde o setrvačnost způsobenou automatickým pasivním pumpováním kapitálu do trhů? Pojďme o tom diskutovat v komentářích. Úspěšný vstup do nového dne s Warengo!

-----

Partnerem newsletteru je Zonky a jejich nová investiční služba Rentiér, díky které už nemusíte spořit, ale rovnou vydělávat. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Jedná se o vyrovnávací daň, která napravuje současnou nerovnováhu. Internetoví giganti u nás neplatí daně v míře, která by odpovídala ostatním firmám v České republice, což je nefér. Protože ale nemůžeme dál vyčkávat a sledovat nerovné soutěžení globálních gigantů s ostatními podnikateli, přicházíme s vlastní úpravou dočasné digitální daně do doby, než se mezinárodní kompromis podaří najít.“ - Alena Schillerová

Vláda schválila #zakon o #digitalnidan. Ta uvalí nové 7% zdanění na konkrétní digitální služby. Týkat se bude především velkých internetových firem. Návrh zákona předpokládá, že daň přinese v příštím roce do rozpočtu 2,1 mld. Kč a v budoucnu až 5 mld. Kč.

-----

Číslo dne

€ 6.000

Německá vláda schválila návrh na zvýšení dotací na nákup elektromobilů až na 6 tisíc eur (153 tisíc Kč). Zvýšení dotace ze současných 4 tisíc eur se bude vztahovat na #elektromobily s cenou pod 40 tisíc eur. Inspirace pro naši vládu. #dotace

-----

Vítěz a poražený

NVIDIA +3.96 % (212.28 USD)

Americký polovodičový sektor nepřestává ukazovat svou sílu, #NVIDIA před týdnem zveřejnila Q3 výsledky, ve kterých překonala očekávaný zisk na akcii o slušných 16 %. Analytici od tohoto titulu čekají další solidní růst.

Abiomed -20.22 % (178.09 USD)

Výrobce zdravotnických zařízení #Abiomed zažil nepříjemný vstup do nového týdne. Dvojice nových studií, jež byly zveřejněny na víkendové schůzi American Heart Association, totiž zpochybňuje efektivitu srdeční pumpy, kterou společnost vyrábí.

-----

Burza

#WallStreet včera týden zahájila další více méně nulou. Všechny tři hlavní akciové indexy sice uzavřely na nových historických maximech, ale posunuly je jen o píď. Půl procenta odepsala Pražská burza.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶ Státní služba příští rok sníží svůj stav o 2089 úředníků. Má jít o největší redukci pracovních míst od zavedení zákonu o státní službě. Napříč jednotlivými resorty chce vláda zrušit přibližně 2,6 % všech úřednických pozic.

Evropský výrobce letadel #Airbus na dubajském aerosalonu překonal konkurenční #Boeing, když podepsal nové smlouvy na dodávky letounů v hodnotě 30 miliard dolarů. Aerolinkám Spojených arabských emirátů dodá 50 kusů A350s a 120 kusů A320neo.

▶ Kylie #Jenner prodává majoritní podíl ve své populární kosmetické společnosti #KylieCosmetics. Newyorská kosmetická firma #Coty za 51% podíl zaplatí historicky nejmladší miliardářce 600 milionů dolarů. Jenner zůstane na pozici kreativní ředitelky společnosti.

▶ #CEO operátora #TMobile John Legere opustí příští rok v dubnu, kdy mu končí aktuální smlouva, svou pozici. Legere byl údajně jedním z hlavních kandidátů na nového CEO startupu WeWork. Ve funkci jej nahradí Mike Sievert.

▶ A #WeWork čeká nepříjemný týden. Měsíc poté, co bývalý CEO Adam #Neumman dostal za to, že společnost dostal na dno, tučné odstupné, startup, jež letos musel odložit své #IPOplánuje propustit více než 12,000 zaměstnanců.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky