Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
18.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 18.11.2019: Babišův projev, výtečný rok pražské burzy a valuace Saudi Aramco

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré ráno, sváteční oslavy, protesty a projevy jsou za námi a hromada práce, která se sama neudělá, před námi. Úspěšný vstup do nového týdne, ať už je nálada jakákoli!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„A vsadím se, o co chcete, že ještě předběhneme spoustu ostatních zemi nejen v rámci Evropy, ale i celého světa. V #HDP na obyvatele jsme už předběhli Španělsko, tlačíme se na Itálii a brzy doženeme i Izrael a Nový Zéland. Měli bychom být hrdí na to, čeho jsme dosáhli. Hrdí na to, kde jsme dnes.“ 

Premiér Andrej #Babis včera při příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce pronesl v budově Národního muzea projev. V něm občany vyzval, abychom na úspěchu naší země pracovali všichni společně bez ohledu na odlišné politické názory.

-----

Číslo dne

15,5 %

#Prazskaburza prozatím zažívá skvělý rok a ani minulý týden nebyl výjimkou. Index #PX rostl již šestý týden v řadě. Včetně dividend již letošní zisky pražské burzy dosáhly 15,5 %, což je nejlepší výsledek od listopadu 2007, tedy 12 let nazpět.

-----

Vítěz a poražený

Applied Materials +8.95 % (62.06 USD)

Společnost #AppliedMaterials, která se zaměřuje na polovodiče, ploché panelové displeje a fotovoltaiku, potěšila investory. Zveřejnila totiž lepší než očekávané kvartální tržby i svůj výhled pro aktuální čtvrtletí, v němž očekává další silný růst.

Aurora Cannabis -18.04 % (8.83 CAD)

Kanadský producent konopí #AuroraCannabis zklamal své investory nejen slabými příjmy, ale zejména oznámením, že pozastaví své plánované investice do budování nových zařízení. Dle některých analytiků by nyní investoři tomuto titulu neměli příliš důvěřovat.

-----

Burza

#WallStreet odmítá respektovat makroekonomická data a naplno se upíná na naději, že obchodní dohoda a zlepšení ekonomických vztahů s Čínou jsou na obzoru. Investoři asi očekávají, že #Trump dohodu potřebuje i jako zbraň pro svou volební kampaň.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#LetisteVaclavaHavla by mohlo získat přímou linku do Bangkoku či Kuala Lumpuru. O spojení mají zájem aerolinky #AirAsia, jejíž zástupce by na začátku příštího roku měl dorazit do ČR na jednání s premiérem Babišem.

#SaudiAramco oznámilo, že plánuje prodat 1,5 % ze svých 200 miliard akcií za cenu 8 až 8,53 dolaru za kus. To by mohlo valuaci dostat někam mezi 1,6 až 1,7 bilionu dolarů, čímž by vznikla nová oficiálně největší společnost na světě.

Fondy Breakthrough Energy Ventures Billa Gatese a SB Energy investiční skupiny #Softbank s dalšími investory sází na baterie a poskytli téměř 700 milionů dolarů startupu ESS, který se zabývá vývojem průtokových baterií, jež místo lithia využívají železo. #gates #investovani

Letošní rok navzdory historickým rekordům akciových indexů nesvědčí nováčkům, kteří letos uskutečnili své #IPO. Společnosti #BeyondMeat, #Uber, #Lyft, #SmileDirectClub nebo #Slack zažívají pokles. Zdá se, že investorům se nechce do rizikovějších titulů investovat.

▶ Rusko v prosinci spustí provoz 3000 kilometrů dlouhého plynovodu Power of Siberia, který bude dodávat ruský zemní plyn do Číny. Společnost #Gazprom, jež je nyní největším evropským dodavatelem, chce do roku 2035 ovládnout i čínský trh se zemním plynem.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty