14.11.2019 2 minuty čtení

Burzovní náhled 14.11. 2019

Brexit oddálen, trhy sužuje nejistota kolem obchodní dohody mezi USA a Čínou.

Nejsledovanější finanční instrument na světě a indikátor ekonomické globální pohody index SP500 proráží na nová historická maxima!

Ohraná písnička posledních pár týdnů... Earnings dopadlo vcelku dobře, US fundamenty nejsou špatné, data z Číny a EU se srovnala. Vše vypadá pro globální hospodářství dobře, dokonce velcí spekulanti jsou na maximech na VIXu, tedy necítí téměř žádný strach... přesně to mě aktuálně nejvíce znervózňuje.

Na burzovním portálu TradeCZ.cz jsem popsal aktuální situaci na vybraných trzích, kde jsme bral zisky a kde vidím potenciál (a kde riziko).

Profit na zemním plynu:

Zemní plyn mi před týdnem nadělil pěkný dárek pod stromeček. Využil jsem zvýšenou nervozitu (tedy i volatilitu) těsně před topnou sezónou a díky hloubkové analýze Technice COT jsem byl správně nastaven na nákup.

Rétorika US prezidenta Donalda Trumpa je naprosto nepředvídatelná. Podobný názor mají i čínští představitelé... pro retail je v daném prostředí velmi těžké investovat.

Možné východisko je zaměřit se na instrumenty (komodity, akcie, měny...), které se distancují od výsledků obchodní dohody. V takové situaci je nanejvýš příhodné vědět, že například sójové boby nebo bavlna budou silně reagovat na zprávy ohledně vztahů mezi USA a Čínou.

#investovani #investice #burza #akcie #komodity

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.