02.10.2018 4 minuty čtení

Vzpoura místních občanů v západní Číně

Krokem, kterým by mohl popudit čínské regulační orgány, se majitel čínského hotelu rozhodl, že bude přijímat platby prostřednictvím druhé nejrozšířenější kryptoměny. Ethereum Hotel, jak se ubytovací zařízení nazývá, otevřel své dveře návštěvníkům v čínské provincii Sečuán a stal se tak první hotelem v zemi středu, který veřejně akceptuje kryptoměny.

Majitelé hotelu kteří stojí za celým kryptobyznysem zatím neposkytli žádné podrobnosti o tom, jak hodlají řešit případné spory s místními regulačními orgány, které se údajně chystají podnikat další omezení v boji proti kryptoměnám. Místní média pak namísto toho informují o tom, jak je rozhodnutí přijímat ethereové platby krokem vpřed.

“Západní Čína má velmi rozvinutý a tradiční hotelový průmysl. A nyní se konečně začínají objevovat podnikatelé, kteří budou akceptovat kryptoměny jako prostředek platby s cílem participovat na nové pokročilé technologii blockchainu,“ uvedl mimo jiné místní tisk.

Obrázky z interiérů hotelu také ukázaly velké nástěnné malby s motivy Bitcoinu, což naznačuje, že by mohlo zařízení přijímat i největší světovou kryptoměnu.

 
 

Zatím se neobjevila žádná vyjádření od místních autorit, nicméně nelze očekávat žádnou pozitivní odezvu vzhledem k tomu, jak tvrdě postupuje Čínská lidová banka v opatřeních proti kryptoměnám. Regulátoři v současné době zrychlují svůj postup proti veškerým pokusům o zavedení této moderní technologie v zemi. Čínská lidová banka blokuje přístupy místním obyvatelům ke všem burzám, včetně těch offshorových, zakazuje bankovní účty, které mají nějakou návaznost na kryptoměny nebo blockchainové společnosti, a požaduje po platebních společnostech, aby sledovaly a hlásily podezřelé transakce.

Čínská lidová banka tvrdě postupuje v opatřeních proti rozšiřování kryptoměn v zemi.

Bez ohledu na zákaz však řada čínských investorů stále ve velkém skupují ICO tokeny. Daří se jim převádět své jüany hlavně na Tether nebo Bitcoin. Podle médií je kontrola veškerých kryptoměnových aktivit velmi striktní, ale díky samotné přirozenosti P2P transakcí vykazuje pouze minimální výsledky.

Nyní však nelze popřít skutečnost, že Hotel Ethereum v podstatě otevřeně vyzývá k boji proti vládním omezujícím nařízením. V jeho případě bude známá jak totožnost odesílatele, tak příjemce Etherea, což ulehčí regulačním orgánům, aby přijaly nezbytná opatření proti oběma stranám. Nemělo by být příliš obtížné ani dohledat majitele hotelu, neboť popsali na svých stránkách poměrně důkladně, jak je oslovit.

Pokud se ovšem podíváme na problém z hlediska čínského právního řádu zjistíme, že neexistuje žádná regulace ze strany Čínské lidové republiky, která by zakazovala investorům držet kryptoměny nebo s nimi obchodovat. Šen Wenhao, právník ze společnosti JunZeJun pouze zmiňoval nedávné oznámení Čínské lidové banky, které společně vydalo celkem 5 vládních agentur. To definovalo Bitcoin jako speciální komoditu a nikoliv měnu.

Neexistuje regulace, která by zakazovala držet kryptoměny nebo s nimi obchodovat. Kryptoměny ovšem nemají legální status měny.

“Toto oznámení také výslovně stanovuje, že Bitcoin nemá legální status měny a neměl by být rozšiřován a používán na trhu jako měna, což by měl být stále hlavní postoj naší vlády. Nejde tedy o to, že by byly samotné kryptoměny postaveny mimo zákon. Nicméně zákaz jejich používání jako měny do značné míry jejich využití omezuje.“ prozradil Šen Wenhao.

Právě toto vládní nařízení by mohlo být hlavním kamenem úrazu. Neboť majitelé ubytovacího zařízení neskrytě umožňují platby za své služby právě prostřednictvím kryptoměny.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.