14.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 14.11.2019: Alibaba nabídne akcie, největší obchodní deal na světě a nové repre dresy

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, co říkáte na nové dresy naší fotbalové reprezentace (viz. níže)? Napadá mě jediná výhoda - možná si kluky při nástupu na trávník soupeři spletou s loňskou Barcelonou, která venku hrála v podobně limetkově žlutých dresech, dostanou strach a přestanou hrát. Včera navíc reprezentace zveřejnila další nečekanou novinku, a to nového prémiového partnera, kterým je čínský výrobce televizorů TCL. Nikdy jsem o téhle značce neslyšel, ale ok. Snad to dnes s tím Srbskem vyjde. Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Zonky a jejich nová investiční služba Rentiér, díky které už nemusíte spořit, ale rovnou vydělávat. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Náš přístup bude úzké partnerství s bankami a finančním systémem. Může to být o něco delší cesta, ale udržitelnější“ - Caesar Sengupta, manažér a viceprezident pro platby

#Google chce v roce 2020 do své nabídky služeb zahrnout běžné účty pod názvem #Cache. Navázal proto spolupráci s #Citigroup a míří na trh osobními financemi podobně, jako konkurenční technologičtí giganti #Apple (kreditní karty) a #Facebook (kryptoměna).

-----

Číslo dne

$13,400,000,000

#Alibaba dnes chystá rekordní sekundární emisi akcií. Na burze v protesty zmítaném Hongkongu nabídne 500 milionů svých akcí za 13,4 miliardy dolarů (311,2 miliardy Kč). Dle nepotvrzených zdrojů dnešní termín ještě není kvůli násilným protestům jistý.

-----

Vítěz a poražený

Walt Disney +7.32 % (148.72 USD)

Akcie studia #Disney včera prorazily na nová historická maxima po zveřejnění informace, že nová streamovací platforma Disney+ získala jen během prvního dne fungování přes 10 milionů odběratelů. Disney chce mít během 5 let 60 až 90 milionů odběratelů.

SmileDirectClub -20.31 % (8.83 USD)

Americký výrobce zubních náhrad #SmileDirectClub v Q3 nasbíral větší než očekávanou ztrátu, což srazilo cenu akcií o více než 20 %. Nepomohlo ani to, že příjmy 180,2 milionu dolarů překonaly očekávání ve výši 165,4 milionu dolarů.

-----

Burza

#WallStreet se už několikátý den v řadě nemůže rozhodnout, kterým směrem vyrazit, a tak jde více méně do strany. Investorům začíná být podezřelé neustále odkládání podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou. Optimismu nepřidává ani situace v Hongkongu.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Vládní výbor pro jadernou energetiku včera rozhodl, že v roce 2029 by měla být zahájena stavba nového bloku elektrárny #Dukovany. Oznámil to po jednání premiér Andrej #Babis. Dokončení je v plánu v roce 2036 a odhad nákladů až 160 miliard Kč

▶ 15 zemí z Asie a Tichomoří se v příštím roce chystá podepsat největší obchodní dohodu světa s názvem Regionální ekonomické partnerství (#RECP). Z dohody, která i tak zahrne třetinu světové populace i globálního #HDP, na poslední chvíli odstoupila Indie.

Královna motorsportu #Formule1 se zavázala, že do roku 2030 bude uhlíkově neutrální. Vzhledem ke globální nátuře sportu však nepůjde primárně jen o úpravu monopostů, ale také logistiky a převozu lidí i materiálu na zemi, po moři i ve vzduchu.

Pražský hotel #InterContinental změní jméno. Přebírá jej totiž mezinárodní řetězec Fairmont Hotels & Resorts. Nový název by měl znít Golden Prague Hotel (hotel Zlatá Praha) a cíl je jasný - udělat ze staré budovy z roku 1974 nejlepší hotel v Praze.

#Nizozemsko na svých dálnicích plošně sníží maximální rychlost ze současných 130 na 100 km/h. Nizozemská vláda pod vedením premiéra Marka Rutteho tím chce snížit celostátní emise dusíku, které v posledních letech pravidelně překračovaly limity #EU.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Foto Dne

Česká fotbalová reprezentace představila své nové dresy, které svým zbarvením pobouřily sportovní legendy i z jiných sportovních odvětví. Těm vadí, že byť prý limetková barva symbolizuje lípu či svobodu, rozhodně se ani nepřibližuje našim národním barvám.

 

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky