11.11.2019 3 minuty čtení

Recenze dokumentu: Inside Bill's Brain

Ačkoli jsem se na tenhle dokument od Netflixu opravdu hodně těšil, dal jsem si docela na čas, než jsem se na něj podíval. Stálo to za to?

Dokument Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates spatřil světlo světa letos 20. září, přičemž veřejnost se o tom, že Netflix něco takového připravuje, dozvěděla v podstatě na poslední chvíli. Já o něm četl poprvé až někdy v srpnu. 

Každopádně od té chvíle jsem se na něj opravdu těšil, ale práce mi poskytla trochu času až teprve před pár dny. Byl jsem nedočkavý, zda mě Netflix i tímhle dokumentem potěší podobně, jako tomu bylo v případě Černobylu, který se opravdu povedl a člověku neznalému detailů dokonale popsal tehdejší dění.

Na rozdíl od výše zmíněného Černobylu, dokument Inside Bill's Brain má jen tři díly, každý po padesáti minutách. Původně jsem si myslel, že to je poměrně hodně, přecijen dvě a půl hodiny o životě jednoho člověka, to může být dost výživné. Jenže nakonec musím říct, že na pět dílů by to bylo mnohem lepší.

Bill Gates je hodně zajímavá osobnost, podle mě nejlepší podnikatel naší doby. Možná nebyl takovým vizionářem jako Steve Jobs, ale exekutiva mu šla náramně a ve spojení se správnou intuicí mu pomohla vybudovat miliardové impérium jménem Microsoft. A přesně to by měl divákům dokument ukázat.

Originální je na tomto díle střídání minulosti a současnosti. Divák se tak seznamuje s vývojem Billa Gatese jako podnikatele, v prostřizích pak může nahlédnout za oponu jeho současných aktivit, které jsou zaměřeny filantropicky na zlepšování kvality života v rozvojových zemích. Ostatně, i proto si myslím, že Gates s něčím takovým souhlasil, protože potřebuje, aby se o těchto tématech ve společnosti více vědělo. Já už díky tomu vím, jak může fungovat soběstačný záchod nebo nový typ jaderného reaktoru.

Každopádně, dokument je skvěle zpracovaný, přesně tak, jak to Netflix umí. Jen se trochu obávám, že člověk znalý byznysového prostředí tam nenajde příliš mnoho nových informací. Těžko říct, jestli se vůbec ještě něco nového dá na Billa Gatese zjistit. Každopádně motivace do další práce je to perfektní a za zhlédnutí stojí!

Hodnocení: 9/10

Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

Producent: Netflix

Délka dokumentu: 2h 39min

#recenze #netflix #gates #dokument

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • To mám co dohánět, nevím kde teď vezmu dvě hodiny času :D
    0
  • Viděl jsem to a souhlasím, že to je dobře natočené, ale člověk se zase tak moc nového nedoví. Dal bych tedy spíš 8/10 :-)
    0
  • Vypadá to zajímavě, také se někdy podívam :-)
    0