11.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 11.11.2019: Saudi Aramco nabídne 0,5 %, rekordní nezaměstnanost a americká cla

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré ráno, tak to vypadá, že příští rok by se Trumpovi v prezidentských volbách mimo jiné mohl postavit i Michael #Bloomberg. Zajímavé je, že v prvních předběžných průzkumech mezi Američany Trumpa dokonce porazil. Jeho největší překážkou by byly spíš únorové primárky, neboť aktuálně má podporu jen u 4 % demokratů, u nichž zrovna nepatří mezi nejoblíbenější politiky. Úspěšný vstup do nového týdne!

-----

Partnerem newsletteru je Zonky a jejich nová investiční služba Rentiér, díky které už nemusíte spořit, ale rovnou vydělávat. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Chtěli by stažení... ne kompletní stažení, protože je jim jasné, že to neudělám“ - Donald #Trump

Americký prezident ochladil nadšení z pokroku v americko-čínském jednání o obchodní dohodě, když prohlásil, že byť by #Cina chtěla postupně odstranit některá #cla na dovoz, zrušení všech cel rozhodně není na stole.

-----

Číslo dne

0,5 %

#SaudiAramco po dlouhém čekání o víkendu zveřejnilo svůj emisní prospekt, ale 600stránkový dokument žádné převratné informace neobsahoval. Asi nejdůležitější novinkou je, že před #IPO společnost nabídne 0,5 % akcií vybraným investorům.

-----

Vítěz a poražený

Yelp +15.44 % (34.77 USD)

Společnost #Yelp v pátek na burze zažila svůj nejlepší den za posledních 15 měsíců. Mohly za to její Q3 výsledky, které sice nebyly nijak zářné (čistý příjem společnosti zaostal o 10 milionů dolarů), ale ujistily investory, že společnost je zdravá a má potenciál.

Dropbox -5.56 % (19.80 USD)

#Dropbox nedokázal růst i přesto, že v Q3 meziročně přidal 1,7 milionu uživatelů a překonal i odhad příjmů. Může za to skutečnost, že společnost zabředla hlouběji do červených čísel, když její ztráta meziročně vzrostla z 5,8 na 17 milionů dolarů

-----

Burza

#WallStreet ukončila minulý týden mírně v plusu, přičemž index #SP500 zaznamenal šestý týden růstu v řadě a uzavřel na nových historických maximech. Pátý týden v řadě rostla i Pražská burza, index #PX přidal 1,55 %.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶ Ministerstvo práce a sociálních věcí oznámilo, že říjnová #nezamestnanost dle očekávání klesla o desetinu na rekordně nízkých 2,6 %. V zimních měsících analytici kvůli poklesu teplot očekávají, že nezaměstnanost poroste.

▶ Evropské #burzy zvažují, že zkrátí délku obchodních hodin o 90 minut. Slibují si od toho lepší tržní efektivitu i nižší napětí pro burzovní makléře. Evropský #obchodniden je dnes o 2 hodiny delší (8h 30 min) než ten americký (6h 30 min).

▶ #EU schválila novou povinnou výbavu aut platnou od poloviny roku 2022. Vozy budou nově muset mít systém inteligentní regulace rychlosti, nouzové brzdění, rozpoznání únavy řidiče, detekci zpětného chodu či alkoholový zámek.

Ekonomové očekávají růst ceny cukru. Cukrová třtina totiž letos již pátý rok v řadě zaznamenala bídné výnosy a stále více zemědělců s jejím pěstováním přestává. Říjnových 12 korun za kilogram si tak údajně trh již dlouho užívat nebude. #cukr

#WeWork se po blamáží s IPO pokouší o reorganizaci. Nové vedení vytvořilo 90denní plán, v rámci kterého chce primárně odprodat vedlejší byznys (např. podíl ve společnosti The Wing) a snížit počet zaměstnanců o zatím nezveřejněné množství.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.