Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
08.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 8.11.2019: Zpomalení ekonomiky, už ani koruna pro WeWork a saúdští špioni na Twitteru

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, závěr dalšího týdne je tady. Pro Warengo to byl týden úspěšný, mimo stále rostoucí návštěvnost a počty registrovaných uživatelů nás těší i velký zájem o tyto Morning News a jejich obsah. Pokud vše půjde podle plánu, objeví se na webu ještě před úplným koncem týdne v neděli jedna velká novinka. Tak oči na stopkách ;-). Mějte úspěšný pátek!

-----

Partnerem newsletteru je ČAF, nezisková organizace sdružující poskytovatele franchisingu. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Toto byla výjimka, která se již nebude opakovat. Žádná investice za účelem záchrany nebude. Všechny firmy v našem portfoliu musejí být soběstačné, což bych vám rád zdůraznil.“ - Masajoši Son

CEO #SoftBank se investorům pokoušel vysvětlit, jak jeho konglomerát dokázal vyrobit svou první kvartální ztrátu za 14 let. Přiznal svůj chybný úsudek a ujistil, že se z aféry #WeWork poučil. Zároveň společnosti vzkázal, že už od něj neuvidí ani korunu.

-----

Číslo dne

2,4 %

#CNB včera dle očekávání nijak nezměnila úrokové sazby, avšak oproti srpnu (2,9 %) zhoršila svůj výhled růstu ekonomiky pro rok 2020 na 2,4 %, což značí zpomalení od letošních očekávaných 2,6 %. Odhad pro rok 2021 klesl z 3,0 % na 2,8 %.

-----

Vítěz a poražený

QUALCOMM +6.32 % (89.98 USD)

#QUALCOMM sice v letošním #Q3 meziročně vykázal horší prodeje i růst, ale stále překonal očekávání. Společnost navíc již dopředu avizovala, že se zaměřuje na spuštění 5G sítě, která by se měla na výsledcích společnosti odrazit až na začátku roku 2020.

Roku -16.02 % (118.46 USD)

Navzdory tomu, že příjmy #Roku v Q3 překonaly očekávání analytiků, akcie ztratily masivních 16 %. Důvod? Výsledky nebyly dost dobré na to, aby obhájily valuaci společnosti, jejíž akcie jsou i po včerejším pádu letos stále více než 300 % v plusu.

-----

Burza

#WallStreet se včera pomalu, ale jistě přehoupla přes svá historická maxima. Investorům kuráž dodala zpráva, že Spojené státy a Čína do 1. fáze své obchodní dohody zahrnou i slib postupného rušení vzájemných cel.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶ Společnost #Sazka zaskočilo schválení zvýšení daně z hazardu, díky které budou nově loterie zdaněny stejnou sazbou (35 %), jako výherní automaty. Podle mluvčího nyní musí společnost najít nové příjmy, ve hře je i zdražení loterijních her, jako je Sportka.

#Kypr včera podepsal svou historicky první koncesi na těžbu zemního plynu v nalezišti Aphrodite, které bylo nedaleko ostrova objeveno před 8 lety, s trváním 25 let. Do těžby jižně od ostrova se pustí trojice společností Shell, Delek a Noble Energy. #zemniplyn

Dubajské aerolinky #Emirates za sebou mají velmi úspěšné čtvrtletí. Její půlroční zisky poskočily o téměř 300 % na 235 milionů dolarů. Může za to i fakt, že ve fiskálním roce končícím v březnu 2019 společnost vykázala nejhorší zisk desetiletí.

Britská odpověď na Netflix. #BBC ve spolupráci s ITV spustila svou vlastní streamingovou platformu #BritBox, která za 5,99 libry měsíčně divákům nabídne "největší kolekci britského obsahu na trhu". Službu však na rychle se plnícím trhu čeká tuhá konkurence.

▶ Dva bývalí zaměstnanci soc. sítě #Twitter čelí v USA obvinění ze špionáže pro Saúdskou Arábii. Jako špioni měli údajně vyhledávat osobní informace tisíců uživatelů Twitteru včetně známých kritiků saúdského režimu.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky