07.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 7.11.2019: Boeing bez kyslíku, zpomalující ekonomika EU a čínské miliardy pro Saúdy

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, řeší letos nějaká společnost víc komplikací a afér než Facebook a Boeing? Druhý zmiňovaný má na krku možná další. Po padajících #737MAX a praskajících #737NG prý mohou mít problémy s kyslíkem moderní #787. Jo a pokud toto čtete v mailu a nikoli na webu, čeká vás dole fotografie prvního Mustangu, který pohání jen elektřina. Mějte úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Vzhledem k mé mnohaleté praxi a historii leteckých havárií věřím, že je jen otázkou času, než se něco velkého stane s 787čkou. Můj tým neustále vedl boj o procesy a kvalitu. A naši senior manažeři s tím nepomohli.“ - John Barnett

#Whistleblower a bývalý manažer Boeingu John Barnett promluvil pro BBC o tom, že letouny #787 Dreamliner mohou při náhlé dekompresi kabiny být zcela bez kyslíku kvůli vadnému systému, který společnost nedbale přehlédla. #Boeing nařčení odmítá.

-----

Číslo dne

1,4 %

Mezinárodní měnový fond varuje Evropskou unii, že její #ekonomika letos poroste jen o 1,4 %. To by byl meziroční pokles o 0,9 % a nejpomalejší růst od roku 2013. Viníci? Automobilový průmysl a #export do Asie. Pro rok 2020 by růst mohl opět zrychlit na 1,8 %. #MMF #Eu

-----

Vítěz a poražený

HP +6.36 % (19.57 USD)

#HewlettPackard včera potvrdil zvěsti o tom, že o něj vážný zájem projevila americká tiskárenská společnost #Xerox. Dohoda těchto dvou ikonických jmen technologického průmyslu by změnila dosavadní podobu trhu s tiskárnami. 

Adidas -5.35 % (266.30 EUR)

Společnost #Adidas sice v Q3 mírně překonala celkové očekávané prodeje, ale prodeje obuvi meziročně stouply jen o 1 %, zejména díky slabým prodejům bot Yeezy Kanyeho Westa. Adidas také nadále roste v EU a Číně pomaleji než dominantní #Nike.

-----

Burza

Druhý den oddechového času na #WallStreet. Podpis obchodní dohody USA a Číny se přesouvá z listopadu na prosinec, což sice optimismus investorů mírně snížilo, ale stále to znamená, že deal bude. Pokračuje vyčkávací taktika blízko historických maxim.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#Cina se chystá skrz své státní společnosti a investiční fondy nakoupit během #IPO akcie #SaudiAramco za 5 až 10 miliard dolarů. Cena akcií pro vstup ropného giganta na burzu bude dle Reuters stanovena 5.12. a samotné IPO na rijádské burze začne 11.12.

Poslanci schválili vládní daňový balíček, který příští rok zvýší sazbu daně pro tabákové výrobky, tvrdého alkohol, výhry v loteriích či vklady do katastru nemovitostí. #DPH naopak bude klesat u populárního točeného piva.

Palubní personál německých aerolinek #Lufthansa bude dnes a zítra stávkovat. Dopravce očekává, že bude nucen zrušit asi 1300 letů a #stavka zasáhne na 180 tisíc cestujících. Odbory stávkou reagují na neochotu vedení jednat o jejich požadavcích.

Drogerie #Rossmann zahájila na vybraných pobočkách bezobalový prodej některých výrobků. Zákazníci si je tak mohou stočit do vlastních láhví a nemusí kupovat neustále nové. Bezobalový prodej již testuje i konkurenční drogerie #DM.

#Airbnb zavádí 11 let po svém spuštění proces #verifikace u každé nemovitosti, která bude na jeho platformě zaregistrována. Novinka přichází v reakci na množící se podvody uživatelů. Veškeré registrované nemovitosti údajně budou verifikovány do prosince 2020. 

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty