06.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 6.11.2019: Online hazard, stávkující učitelé a CEO Boeingu bez bonusů

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, co říkáte na ten nový branding FB? Vážně je barevný FACEBOOK o tolik lepší a smysluplnější než klasický modrobílý Facebook? A opravdu lidem, kteří jsou celý den nabodnutí na Instagramu a jeho skutečný vlastník jim byl doteď ukradený, tento krok něco přinese? Vypadá to spíš jako PR stunt s cílem ukázat, jak se Facebook snaží hlavně na všechny strany ukazovat pravdu, aby ho náhodou někdo nechtěl kvůli jeho velikosti rozbít na menší části. Mějte úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je ČAF, nezisková organizace sdružující poskytovatele franchisingu. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Sázení přes počítače či mobily nezadržitelně narostlo. Zejména oblast internetu a reakce na nové trendy v této oblasti je pro nás výzvou.“ - Alena Schillerová

#Ministerstvofinanci si chce více posvítit na online #hazard, který se mezi gamblery stává novým fenoménem. Jeho provozovatelé už letos dostali pokuty za 615 milionů korun. Od roku 2021 by měl dle ministryně Schillerové také začít fungovat registr vyloučených hráčů.

-----

Číslo dne

2,500,000,000

#Apple začne řešit předražené bydlení a růst počtu bezdomovců v San Franciscu. Společnost slíbila investovat 2,5 miliardy dolarů do snahy učinit bydlení ve státě Kalifornie dostupnějším. Podobnou iniciativu již oznámil i #Facebook a #Google.

-----

Vítěz a poražený

Kroger +11.36 % (27.83 USD)

Maloobchodní řetězec #Kroger včera zvýšil výhled svých očekávaných zisků pro rok 2020. Společnost zároveň oznámila nově schválený program zpětného vykupování akcií pro příští rok, ve kterém je připravena 1 miliarda dolarů.

Mylan -9.88 % (17.79 USD)

Farmaceutický gigant #Mylan včera zažil nejhorší den ze všech titulů indexu #SP500. Staly za tím slabší zveřejněné prodeje během #Q3 i snížení výhledu celkových výsledků za letošní rok. Společnost nově očekává zisk 4,20-4,40 dolaru na akcii. 

-----

Burza

#WallStreet včera více méně zůstala na nule, tedy blízko svým historickým maximům. Investoři čekají na další vývoj v obchodních jednáních Číny a USA, který by mohl být impulzem pro následující větší pohyb.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶ Dnešní #stavka učitelů bude mít negativní dopad i na soukromníky. Řada škol svou účast oznámila teprve včera, po čemž následovaly hromadné žádosti o dovolenou rodičů pro dnešní den. Učitelé kvůli platům stávkují poprvé od roku 2008.

▶ Světový měnový fond dle agentury #Bloomberg v příštím roce očekává mírné oživení globální ekonomiky. Naznačují to zejména výrobní indexy a pozitivní makrodata z USA. Ekonomikám rovněž pomáhají nižší úrokové sazby, jež letos zavedlo 57 centrálních bank. #IMF

Dle hnutí Break Free From Plastic se #CocaCola letos již podruhé v řadě stala firmou, jež životní prostředí znečišťuje plasty nejvíce na světě. Na druhém místě se - nutno podotknout s velkým odstupem - umístil švýcarský potravinový koncern #Nestle.

České banky na úvod listopadu spouštějí nové platební služby. #CSOB konečně (!!!) podporuje #ApplePay (v ČR funkční již od 19. února) a klienti #AirBank a #UniCreditBank nově mohou platit i pomocí #GooglePay.

▶ CEO Boeingu Dennis #Muilenberg se dobrovolně vzdal všech letošních bonusů pro letošní i příští rok. Reaguje tak na kritiku společnosti poté, co její letouny #737MAX během dvou havárií v rozmezí 8 měsíců usmrtily 346 lidí.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty