28.09.2018 5 minut čtení

20 jednoduchých návyků, které do roka kompletně změní váš život. Díl 2.

Americká studie porovnávala, jak vnímáme koncept skládaného úročení. Dala lidem zvolit mezi milionem dolarů na bankovním účtu na začátku měsíce nebo centem, který se během měsíce každý den zdvojnásobí. Ti, co by brali vysokou sumu hned, si neuvědomili, že v případě zapojení trošky trpělivosti by byla jejich výplata na konci měsíce více než 10x vyšší. Taková je síla skládaného úročení.

Zdvojnásobení počtu centů každý den nakonec vede ke konečné částce 10,7 milionu dolarů. Většina růstu se děje až na samém konci cyklu a většina lidí není dostatečně trpělivá, aby si na velkou návratnost počkala. Kultura žití současností je bohužel největším úskalím, které odrazuje lidi od investování.

Pointou je, že pokud chcete naprosto změnit během roka svůj život, je třeba začít hned a po malých krůčcích. Zde vám tak nabízíme druhou polovinu z návodu na 20 efektivních a jednoduchých návyků, díky kterým můžete začít ještě dnes večer.

#11 Vrhněte se do akce, když nechcete

Je nutné si uvědomit, že když vás něco nebaví, tak to ještě neznamená, že nejste schopni se s problémem vypořádat. Vaše pocity nemají reálný dopad na vaše schopnosti.

#12 Více čtěte

Pokud nepatříte mezi čtenáře, kteří jsou schopni přečíst knihu na jeden zátah v pořádku. Není to však ospravedlnění, proč se přestat vzdělávat, růst a rozvíjet sám sebe. Dnes žijeme v internetové době. Sledujte zajímavé jedince na sociálních sítích, kteří publikují nebo sdílejí poutavé články a nápady nebo můžete u ranní kávy číst denní tisk, klidně na tabletu. Poslech audioknih během jízdy autem může být také zajímavou alternativou.

Jak moc čtete je přímo spojeno s vaším růstem a váš růst přímo souvisí s vnějším úspěchem. Jeden příklad vášnivého čtenáře za všechny? Není to žádné tajemství, proto jste už možná slyšeli že Warren Buffett přečte pravidelně 500 stran textu denně.

Neochota číst není ospravedlnění, proč se přestat vzdělávat, růst a rozvíjet sám sebe.

#13 Studujte své vzorce chování

Místo toho, abyste k sobě byli kritičtí ve chvíli, kdy zjistíte, že prokrastinujete nebo se chováte nevhodně, raději se snažte zjistit, co toto chování vyvolává. Všímejte si, co děláte, když se cítíte v pohodě, nejvíce inspirovaně nebo frustrovaně.

Pokuste se sami sebe nezávisle zkoumat, zacházejte se svým životem jako s něčím, co studujete. Zkrátka se seznamte s tím, jak reagujete v různých situacích. Pomůže vám to otočit život správným směrem.

#14 Řekněte občas také „ne“

Na každý den máme pouze omezené množství energie. Ujistěte se, že ji skutečně věnujete jenom tam, kde to má smysl. Neměli byste se cítit provinile jenom proto, že někoho odmítnete. Nakonec se vlastně jedná pouze o určitý projev sebeúcty.

#15 Sdílejte vlastní nápady důsledně a především jasně

Oplývat mnoha nápady je skvělé, ale budou vám k ničemu, pokud nebudete schopni jejich podstatu vysvětlit druhým, případně nepřijdete s akčním plánem, který vám umožní je provést.

#16 Dejte si o sklenici vody více

Pokud máte problémy s dodržováním pitného režimu, nevytvářejte na sebe tlak abyste každý den vypili doporučené dva litry vody. Pouze se zaměřte na pravidlo vypít o sklenici více než doposud. Jakmile se stane tato sklenice součástí vaší denní rutiny, můžete přidat další.

#17 Vynechte jednu nezdravou svačinu

Totéž, co pro pitní režim, platí i pro stravu. Nesnažte se hned kompletně překopat váš jídelníček. Není jednoduché náhle provést revizi své stravy a přijímat pouze nutričně dokonalé potraviny. Zaměřte se spíše na to, abyste vynechal jednu nezdravou volbu, kterou byste normálně zkonzumovali na úkor zdravé. Jen jednu za den. Jakmile si zvyknete, můžete pokračovat s dalším jídlem.

#18 Využívejte to, co máte k dispozici

Příště až zase budete mít touhu objednat si večeři s donáškou nebo nakoupit nové oblečení na víkend, dejte pro jednou přednost tomu, co už máte v šatníku, případně jídlu, které máte ve spíži. Naučí vás to jak disciplíně, tak šetrnosti.

Musíte se sami zasadit o zlepšení kvality vašeho života, nikdo jiný vám s tím nakonec nepomůže.

#19 Vytvořte otevřené webové stránky, kde vás moou lidé oslovit a kontaktovat

Ujistěte se, že důsledně zpřístupňujete své informace těm, kteří vás chtějí oslovit. Váš osobní web a přítomnost online jsou v podstatě takovým novým životopisem. Zajistěte tedy že je neustále aktualizované a usnadňují každému, aby pochopili, co děláte a jak se k vám dostanou.

#20 Začněte každý den s dotazem: „Jak dnes mohu změnit svůj život?“

Myšlenky na to, že byste měli následující den jenom přežít vyřaďte z repertoáru. Každá následující hodina má potenciál, abyste během tohoto času mohli podniknout kroky, které změní váš život. Jediným rozdílem je vaše ochota vidět věci jinak a snaha převzít zodpovědnost za svůj život. Zasaďte se sami o zlepšení jeho kvality nikdo jiný vám nakonec ani pomoci nemůže.

Právě jsme vám představili dalších deset tipů, jak do roka změnit váš život. Dohromady s předchozím dílem tak tvoří těchto 20 návyků stručný návod, jehož dodržování vám umožní změnit váš život od základů během jediného roku.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.