04.11.2019 4 minuty čtení

4 stabilní dividendové tituly, které vám budou vydělávat peníze i v dobách krize

Každý burzián je unikátní a má svou vlastní investiční strategii. Ať už je však primární zaměření jakékoli, je dobré mít portfolio sestavené tak, aby ani ekonomická krize neměla šanci ho stáhnout do hluboké ztráty.

Když přijde řeč na dividendy, burziánům se začínají "sbíhat sliny". Přeci jen, koho by nepotěšilo připsat si na své konto jednou za čas malou finanční odměnu za projevenou důvěru v daný titul?

Jenže jak vybrat ty správné akcie, u kterých budete mít téměř stoprocentní jistotu, že ani vážnější ekonomická krize nepřeruší peněžní tok na váš účet? Na internetu se dá samozřejmě najít mnoho zaručených typů, já jsem pro vás vybral 4 tituly se stručným a jasným vysvětlením, proč byste je ve svém portfoliu neměli opomíjet.

I když máte dobrodružnější a riskantnější povahu, tyto cenné papíry si kupte, aby vám dlouhodobě přinášely hodnotu a ochránily váš finance v kterékoli době.

1. Johnson & Johnson (JNJ)

Aktuální cena akcie: 130,84 dolarů

Aktuální dividendový výnos: 2.9 %

Hlavní důvod ke koupi: Zaměření na zdravotní péči

Mezi lety 1970 a 2018 dosahovaly cenné papíry spotřebitelského giganta Johnson & Johnson průměrných ročních výnosů ve výši téměř 15%, do červených čísel se navíc dostaly v pouhých čtrnácti případech. Jedna z nejrespekto­vanějších společností světa založená už v roce 1886 v současnosti podniká poměrně rázné kroky do zdravotnického segmentu, zejména pak do osobní zdravotní péče, které odborníci a analytici předpovídají bilionový potenciál. Tohle je v podstatě sázka na jistotu.

2. AT&T Inc. (T)

Aktuální cena akcie: 38,92 dolarů

Aktuální dividendový výnos: 5.24 %

Hlavní důvod ke koupi: Potenciál 5G sítí

Akcie AT&T mezi lety 1984 a 2016 dosahovaly průměrného ročního výnosu ve výši přes 13 % a jen osmkrát spadly do červených hodnot. Telekomunikační gigant je stejně jako Johnson & Johnson stabilní americkou korporací, které se daří přizpůsobovat moderním trendům a technologickým pokrokům. Do karet jí nyní navíc hrají nové 5G technologie a sankce vůči čínské firmě Huawei na americkém trhu. AT&T by tak měl o svůj díl koláče v 5G sítích ve Spojených státech bojovat pouze s Verizonem, což je pro firemní cashflow dobrá zpráva.

3. ExxonMobil Corporation (XOM)

Aktuální cena akcie: 71,73 dolarů

Aktuální dividendový výnos: 5 %

Hlavní důvod ke koupi: Rostoucí hodnota energií

Pokud je do budoucna něco jisté, pak to, že hlad po energiích klesat nebude, spíše naopak. S rozvojem civilizace a národů v oblasti třetího světa bude energetická náročnost rapidně růst. A texaský těžař je připraven rostoucí poptávku uspokojovat, ať už se bude jednat o tradiční fosilní paliva, nebo o moderní čistou energii. ExxonMobil se totiž novým trendům nebrání, ale naopak využívá svou kapitálovou sílu k tomu, aby je zachytil včas a co nejlépe. Ačkoli firma hodlá i nadále posilovat svou pozici na poli ropné produkce (což je logické, vzhledem ke stále rostoucí poptávce), investuje nyní každoročně částku kolem jedné miliardy dolarů do výzkumu moderních zdrojů energie, aby byla na budoucnost připravena. A investoři se mohou připravit na tučné dividendy.

4. Wells Fargo & Co (WFC)

Aktuální cena akcie: 52,72 dolarů

Aktuální dividendový výnos: 3.91 %

Hlavní důvod ke koupi: Nízká cena v poměru k výnosům

Bankovní instituce založená WIlliamem Fargo a Henry Wellsem v roce 1852 má za sebou velmi náročné období, když musela na konci roku 2016 úřadům přiznat založení více než dvou milionů falešných účtů, aby splnila ambiciózní prodejní cíle. Následoval tvrdý postih ze strany Fedu a výprodej na burze, který srazil cenu akcií. Každopádně, banka už se ze stínu skandálů pomalu dostává a management podniká rozumné kroky, které analytici hodnotí pozitivně. Cena akcie s tickerem WFC je stále ještě relativně nízká v poměru k výnosům a jakmile opadnou opatření ze strany Fedu, dá se očekávat její růst. Velkým fanouškem a hlavně držitelem těchto akcií je také Berkshire Hathaway, to už je pádný důvod k nákupu.

#investice #investovani #akcie #burza #dividendy

Hodnocení: +18
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.