Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
03.11.2019 5 minut čtení

Kdyby vám Bezos 2 měsíce po spuštění projektu nabídl $15 milionů, přijali byste? Tito dva řekli ne

Při založení nové společnosti s ambicemi je vždy potřeba nějakou dobu firmě ze sebe dávat absolutně vše, aby se dokázala "postavit na nohy". Jenže když vám 2 měsíce po založení zavolá Jeff Bezos, že vás chce za miliony dolarů koupit, co s tím?

Léto roku 1998 bylo zrovna v plném rozpuku, ale dva podnikatelé v kalifornském Scotts Valley neměli na slunce či dovolenou ani pomyšlení. Byly to totiž teprve dva měsíce od chvíle, kdy Marc Randolph a Reed Hastings oficiálně spustili svůj startup #Netflix. V té době již šlo o online platformu, ale streamování bylo stále jen divokou fantazií. Kdepak, původní Netflix zájemcům a později i předplatitelům filmy místo sítě posílal poštou. Nešlo však o žádné VHS, ale o zcela nové medium, které bylo v USA představeno teprve o rok dříve. Šlo o první online

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Tak pokud Hastings prodal pár měsíců před tím firmu za 700 milionů, tak asi neměl úplně potřebu prodávat. Jiná situace by byla, kdyby to byli třeba dva mladí kluci bez peněz :)) Ale jasně, i tak celkem odvážnej krok po pouhých dvou měsících.

    1
Doporučené příspěvky
6 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
6 minut
5 minut
5 minut
2 minuty
4 minuty