25.07.2018 0 minut čtení

Dash je neuvěřitelně oblíbený v nefungující venezuelské ekonomice

Venezuelská ekonomika pod vlivem Madurova režimu trpí a Dash se stává jedním z nejoblíbenějších alternativních způsobů platby. V zemi strádající pod tíhou hyperinflace místní obyvatelstvo hledá platební alternativy, a tak se nemůžeme divit, že objem kryptoměnových obchodů trhá rekordy týden co týden.

Latinskoamerická burza Cryptobuyer zaznamenává růst popularity mezi všemi digitálními měnami a všem vévodí celkem nepřekvapivě Bitcoin, nicméně Dash je jednou ze tří hlavních používaných kryptoměn na území Venezuely, trojici doplňuje ještě Nano. Bitcoin zůstává nejvíce používanou platební metodou, neboť je ho stále nejsnadnější prodat, Dash už je ale přijímán 522 majiteli obchodů po celé zemi.

CEO kryptoměnové burzy Jorge Farias prohlásil, že se v současné době Bitcoin a Dash přetahují o pozici jedničky na trhu a Dash stále více dotírá na čelo. Joel Valenzuela naznačuje, že jsou obchodníci dokonce hrdí, když mají na svých dveřích nálepku „Dash accepted here“. Nynější situace, kdy se vláda snaží o represivní opatření v oblasti digitálního průmyslu, je podle něj v rozporu se zájmy země.

“Postoj vlády, který vystupuje proti kryptu, se mi zdá nekoncepční. Země je uprostřed těžké hospodářské krize a toto je cesta, jak z ní ven. Kromě toho místní obhájci krypta vyjádřili názor, že vytvoření státem podporovaného Petra, by bylo nejlepším způsobem adopce a zvýšení povědomí o dalších kryptoměnách.“

Jak uvádí server Bitcoin News, názor vlády je v rozporu s veřejným míněním. Bitcoin se používá i pro nákup základních potřeb a jídla. Nicméně Venezuela není svobodná země a velké nákupy potravin můžou být konfiskovány ze strany vládních představitelů kvůli podezření, že byly zakoupeny kryptoměnami.

Venezuela je zemí s téměř nulovou ekonomickou svobodou a mnozí občané jsou používáním kryptoměn vystaveni riziku odnětí svobody. Důležitým cílem zdejší kryptoměnové komunity, tak je boj za svobodu.

Jednou z příčin většího zájmu o Dash mezi některými maloobchodníky je i marketingová kampaň společnosti, která pořádá každoměsíční konference a vzdělává tak své příznivce. Ačkoliv se jedná o bruslení na poměrně tenkém ledě, Dash je rozhodně v kurzu.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.