Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
29.10.2019 3 minuty čtení

Mladí Američané stále více vzhlížejí ke komunismu, schvaluje ho již více než třetina

Amerika, považována dlouhé dekády za jednoznačnou kolébku kapitalismu, zřejmě nedokázala ideály tohoto myšlenkové proudu předat nové generaci. Ta se tak místo toho začíná hojně obracet k socialismu a nově i komunismu.

Bernie Sanders se dnes při čtení této zprávy nepochybně bude usmívat. Datová společnost YouGov, jež se specializuje na zjišťování veřejných názorů, totiž zveřejnila svůj průzkum provedený mezi americkými voliči z řad mileniálů. Z toho vyplývá, že pokud se mladí lidé v roce 2020 hromadně vydají k urnám, mohli by levicoví kandidáti na prezidenta získat nečekaně velkou podporu.

Výsledky jasně ukazují, že #kapitalismus v USA kvůli stále se rozevírajícím nůžkám mezi chudými a majetnými silně ztrácí na popularitě. Dnes jej podporuje pouze jeden ze dvou Američanů ve věku 23-38 let, což představuje citelný propad i ve srovnání pouze s loňským rokem.

Asi nejzajímavější statistikou je skutečnost, že 36 % všech dotázaných mileniálů prohlásilo, že schvaluje #komunismus. Loni to přitom bylo 28 %.

Není tomu tak dlouho, co byl "#socialismus" ve Spojených státech v podstatě vulgárním výrazem. Dnes 70 % amerických mileniálů přiznává, že by volili spíš socialistického kandidáta. A procento mileniálů, kteří by socialistického kandidáta "velmi pravděpodobně" volili, se mezi lety 2018 a 2019 zdvojnásobil z 10 na 20 %.

Ředitel neziskové organizace Victims of Communism Memorial Foundation Marion Smith varuje, že výsledky odhalují alarmující skutečnost o mladých Američanech:

"Výsledky této zprávy jasně ukazují, že čelíme v otázkách nebezpečí komunismu jako společnost ztrátě paměti. Když naše nejmladší generace neučíme historická fakta o 100 milionech obětí, které byly zavražděny rukama komunistických režimů jen za poslední století, neměli bychom se posléze divit jejich ochotě propadat marxistickým idejím."

Výsledky průzkumu obsahují i další perličky, které byste možná do amerických mileniálů neřekli. 22 % z nich si například myslí, že "společnost by byla lepší, pokud by byl veškerý soukromý majetek zrušen" a 45 % mileniálů a zástupců Generace Z (narození od roku 1995 do současnosti) věří, že "veškeré vyšší vzdělání by mělo být zdarma".

Zajímavým způsobem dopadla také otázka, ve které byli nejen mileniálové, ale Američané všech generací dotázáni, koho považují za největší současnou hrozbu pro světový mír. Na prvním místě se s náskokem umístil současný americký prezident Donald Trump (27 %). Až na druhém místě se umístil severokorejský vůdce Kim Čong-un (22 %), bronzovou pozici obsadil ruský lídr Vladimir Putin a čtvrtou příčku čínský prezident Si-ťin Pching.

 

Říká se, že pokud se nepoučíme z historie, budeme dříve či později nuceni si ji zopakovat.

 

#aktuality #politika #usa #milenialove #volby

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím