26.09.2018 3 minuty čtení

Bitcoin spolu s fiat penězi na jednom účtu? Nejedná se o utopii

Německá blockchain bankovní služba Bitwala se chystá zahájit provoz platformy, která umožní spravovat jak eura, tak Bitcoinové vklady na stejném bankovním účtu.

Tento systém by měl zahájit svou činnost do listopadu, přičemž se již v současnosti zaregistrovalo do služby 30 tisíc klientů. Největším investorem podílejícím se na spuštění této služby je venture kapitálová společnost Earlybird, která poskytla finanční prostředky ve výši 4 miliony euro.

„Jsem velmi pyšný, že díky našemu novému produktu překonáme propast mezi krypto a tradičním bankovním řešením.“ – Jörg von Minckwitz

Německá Bitwala byla založena v roce 2015 jako společnost poskytující finanční služby, která je zaměřená na co nejhodnotnější a nákladově nejefektivnější směnu finančních prostředků a aktiv mezi klienty a jejím vlastním systémem. Spuštění své regulované blockchainové služby fintech startup splní jeden ze svých původních cílů, který zahrnuje usnadnění přechodu ze starších finančních systémů na kryptoměny.

Budoucnost? Bitcoin dostupný z „klasického“ účtu

Služba Crypto-Fiat, která bude prostřednictvím Bitwaly k dispozici, je navržena tak, aby poskytovala uživatelům přístup ke službám klasického německého bankovního účtu poskytovaného hlavním partnerem Bitwaly, který nabízí klasické bankovní služby včetně SEPA, kreditních a debetních operací. K tomu však bude možné díky technologii německé společnosti vkládat na účet i Bitcoiny.

“Kryptokumunita netrpělivě čeká na zahájení naší nové služby. Jsem velmi pyšný, že díky našemu novému produktu překonáme propast mezi krypto a tradičním bankovním řešením. Zároveň jsme rozlouskly jednu z největších překážek na cestě k příjmu kryptoměn běžnými lidmi,“ řekl Jörg von Minckwitz, prezident společnosti Bitwala GmbH.

Před náhlým přerušením transakčních služeb na konci roku 2017, kdy byla mimo jiné i vydavateli platebních karet, Bitwale, zrušena licence zpracovávala transakce pro téměř 80 tisíc zákazníků v objemu 100 milionů euro denně. To bylo zajištěno díky robustnímu ale efektivnímu systému, který z Bitwaly udělal výkonnou globální platformu pro převod peněz s využitím blockchainové technologie.

Vklady na běžných účtech budou v tomto systému chráněny až do výše 100 tisíc euro.

Následující vývoj by měl znamenat významný úspěch pro průmysl blockchainu jako celku, hlavně co se týká zasažení mainstreamu, jeho uznání a následného přijetí. Vklady na běžných účtech budou v tomto systému chráněny až do výše 100 tisíc euro, v rámci německého systému ochrany vkladů a budou pod dohledem orgánů BaFin a Bundesbank

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.