28.10.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 28.10.2019: Kellner koupil Novu, rekordní růst bitcoinu a Wall Street blízko maxim

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré sváteční ráno, pracujete dnes? My ano, protože svět byznysu nikdy nespí, což znamená, že nemohou chybět ani čerstvé Morning News. Úspěšný den všem pracujícím i odpočívajícím!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Nákupem CME, respektive jejích mediálních aktivit v pěti evropských zemích, sledujeme především cíl doplnit náš telekomunikační byznys ve střední a východní Evropě. Chceme využít synergie mezi tvorbou mediálního obsahu a jeho distribucí. Motivem je tedy především rozvíjení telekomunikačního a mediálního byznysu. CME je dobře fungující společností a po jejím převzetí neplánujeme žádné překotné zásahy do jejího fungování.“ - Petr #Kellner

Společnost #CME, pod kterou spadá řada evropských televizí včetně Novy či Markízy, má nového majitele. Za odhadem 2,1 miliardy dolarů (48,4 miliardy Kč) ji totiž koupila skupina #PPF Petra Kellnera, který dlouhodobě drží titul nejbohatšího Čecha.

-----

Číslo dne

$800,000,000

Bude veleúspěšný #Marvel muset ve svých komiksových filmech přitvrdit? #Joker od konkurenčního #DCComics již v kinech utržil 800 milionů dolarů, čímž se stal historicky nejúspěšnějším filmem s ratingem R, tedy do 17 let přístupný jen v doprovodu dospělého.

-----

Vítěz a poražený

Tesla +9.49 % (328.13 USD)

#Tesla ani v pátek nepolevila a k předešlým cca 20 % přidala dalších téměř 10 %. Nejbližší týdny ukáží, zda má nečekaná ziskovost značky v #Q3 skutečně hodnotu 30% růstu. Někteří skeptičtí analytici připomínají například slabší počet dodaných vozidel.

#ABInBev -10.67 % (81.83 USD)

Největší světový pivovar Anheuser-Busch Inbev, jež vlastní značky #StellaArtois, #Budweiser či #Corona, v Q3 nenaplnil očekávání a místo růstu meziročně se ziskem 5,3 miliardy USD jen stagnoval kvůli nižší konzumaci piva v Brazílii a Jižní Koreji.

-----

Burza

Recese? #WallStreet analytiky aktuálně ignoruje a index #SP500 "na truc" uzavřel týden v blízkosti svých historických maxim. Dařilo se i technologickému sektoru (#Intel +8,1 %, #Nvidia +3,9 %, #AMD +3,1 %). Svou spanilou jízdu ukončil propadem index #PX.Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#Ceskazbrojovka loni dosáhla rekordních tržeb přesahujících 4,66 miliardy Kč. Dle nově zveřejněné výroční zprávy společnost loni prodala přes 300,000 zbraní do více než 100 zemí. Největší zájem byl o pistole CZ P-10C a samopaly Scorpion EVO3.

#Bitcoin v pátek zaznamenal největší jednodenní procentní růst od roku 2011. Cena vzrostla o více než 40 % a dotkla se ceny $10,350. Za jeden z hlavních důvodů je považován čínský prezident, který prohlásil, že by Čína měla rychle adoptovat #blockchain.

Nelichotivé výsledky o ČR zveřejnila nová velká studie provedená pěticí ekonomů. Ta ukázala, že cizince v Praze okradou v každé páté prodejně. Na podobné praktiky vůči cizincům v restauracích nedávno upozornila i Česká obchodní inspekce.

▶ Velká #Britanie podpoří řidiče elektromobilů. Dostanou nové zelené #SPZ, díky kterým budou moci jezdit v pruzích pro autobusy, budou mít levnější parkování a dostanou se i do speciálních městských zón, kde bude všem ostatním vozidlům vjezd zakázán.

▶ Seznam západních společností podlézajících Číně má další odrážku. Italská značka #Maserati oficiálně zrušila své sponzorování asijské obdoby Oscarů, která se koná na Tchaj-wanu. Reagovala tak na zprávy z medií, dle kterých své sponzorství akce obnovila.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.