26.10.2019 3 minuty čtení

Recenze knihy: Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Psychopati jsou dnes velkým tématem. Profesor Kevin Dutton se proto na toto téma podíval velmi zblízka a přinesl návod, jak díky psychopatickému přístupu dojít k úspěchu.

Je jich ve společnosti asi jedno procento. Jsou chladnokrevní, roboticky přesní, vypočítaví, bezcitní, manipulativní a co je nejdůležitější, jsou často velmi úspěšní.

Najdete je v politice, podnikání, investování, sportu, armádě, mezi právníky, lékaři…všude, kde je potřeba umět zachovat chladnou hlavu, najdete na vrcholu žebříčku psychopaty. Jak by tedy mohlo platit, že psychopati jsou špatní když mohou být například doktory nebo bojovat za svou vlast v armádě? Psychopati totiž nejsou vždycky špatní.

Podle profesora Kevina Duttona se totiž psychopati dělí na dva druhy – špatné a hodné. A s jedním takovým hodným psychopatem spojil síly, aby přišel na to, co z něj dělá tak silnou osobnost, která je schopná se vypořádat se sebenáročnějším úkolem.

Andy McNab je bývalý příslušník SAS (Special Air Service) a působil například jako velitel hlídky vysazené během první války v Zálivu hluboko v nepřátelském území. Jako hodný psychopat využívá své charakterové rysy, jako jsou bezohlednost nebo nebojácnost, k tomu, aby v nejrůznějších situacích dostal jak ze sebe, tak z ostatních to nejlepší.

Kniha popisuje několik společných zážitků této dvojice, kdy profesor Dutton postupně poznává jednotlivé charakteristiky psychopatického Andyho. Častokrát samozřejmě zjišťuje, že tento bývalý voják má k mnoha věcem naprosto odlišný přístup než zbytek společnosti. Jsou to však přesně tyto detaily, které z něj činí psychopata hodného studia.

Kniha a jednotlivé části jsou popsány tak, aby si čtenáři dokázali vzít z Andyho psychopatického přístupu poučení a snažili se následně tyto tipy a triky aplikovat na svůj život. Na první pohled to nevypadá složitě, ale jakmile se z toho má stát vyloženě část vašeho charakteru, bude to chtít pár měsíců (let?) praxe.

Každopádně se jedná o skvělou knihu, která nám nejenže ukazuje, že psychopati nejsou pouze zlí, ale že se od nich můžeme mnohému naučit a díky tomu být úspěšní v životě i byznysu.

Hodnocení: 10/10

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Autor: Kevin Dutton, Andy McNab Vydává: Emitos Čas čtení: 8 hodin

 

#osobnirozvoj #kniha #recenze #psychologie #mysl #uspech #psychopatie

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.