Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
22.10.2020 3 minuty čtení

Americká armáda vyvinula algoritmus, který vám řekne, kolik kávy vypít, abyste zůstali pozorní

Američtí armádní vědci vytvořili online algoritmus, který dokáže zjistit, kolik kávy (a kdy) potřebujete vypít, abyste v předem stanovené hodiny byli maximálně bdělí a pozorní. Algoritmus, jež vznikal za pomoci vojáků, je dostupný i pro veřejnost.

Online nástroj, jehož algoritmus vám umí poradit, jaké množství kávy potřebujete zkonzumovat, abyste zůstali vzhůru, vznikl jako výsledek armádní studie, jež byla zveřejněna v časopise "Sleep". V té vědci sledovali, jak nedostatek spánku u armádního personálu ovlivňuje bdělost a výkonnost a jak moc pozitivně je dokáže ovlivnit #kofein.

Účastníci studie prošli několika simulovanými scénáři spánkové deprivace a práce na směny. V některých případech museli zůstat vzhůru až 60 hodin a jejich naspaný čas byl radikálním způsobem snížen.

Na…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +37
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Jsem na sebe zvědav, přesněji na to, jak algoritmus počítá s návykem a tolerancí těla na kávu. Já si například dám dvě opravdu silná pressa plus skutečně silný čaj matcha následně lehnu spím až do rána.

  1
 • Vypadá to šikovně, ale jak píše kolega, asi to moc neumí pracovat s individuálními potřebami jedince.

  3
  • Souhlas, i když podle mě když si tam dá člověk 8 hodin spánku a nastaví, že potřebuje např. fungovat 8-16 hod, určitě mu to nedoporučí pít 5 šálků denně. Ale jak už jsem psal výše, takové zefektivnění příjmu kofeinu bude asi nejspíš vyhledávat spíš někdo, kdo denně jede mnohem víc než 2-3 šálky denně a musí pravidelně řešit nedostatek spánku/skutečnost, že je přes noc vzhůru.

   1
 • Jestlipak jejich algoritmus počítá s tím, že každý kofein vnímá jinak. Když jsem za život vypil přesně dvě kávy, tak na mě vypití třetího kafe bude mít asi jiný účinek než na někoho, kdo do sebe klopí 3 kafe denně, ne?

  Každopádně tím, že užitek vztahují i na zdravotní sestry a další lidi ve směnném provozu a cílem je minimalizovat příjem kávy to v mých očích trochu zachraňují, jinak by se mi chtělo napsat "tak na tohle se vyhazují peníze vybrané na daních"...

  4
  • Já myslím, že ten algoritmus někdo, kdo kafe prakticky nepije, příliš vyhledávat nebude. Ale z vlastní zkušenosti vím, že lidé, kteří pracují na nočních, do sebe klopí mnohem víc než 3 kafe denně (to zvládnou ještě za světla :D) a pro takové to může dávat smysl, protože když se to s kávou přežene, převažují negativa skutečnost, že člověk neusne.

   2
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
5 minut
2 minuty
4 minuty
3 minuty
7 minut
3 minuty
4 minuty
3 minuty