Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
25.10.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 25.10.2019: Žádný brexit a nové volby, Tesla míří ke hvězdám a pražské nájmy

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího za předešlý den.

Dobré ráno, on ten #brexit nakonec fakt asi ještě nebude. Ale tím pádem budou předčasné volby. Jo a co říkáte na Teslu? Analytici se slušně sekli a #Musk si může mnout ruce. Navíc teď zahájili výrobu v Šanghaji a brzy by měli rozhodnout, kde bude stát evropská továrna značky. Začíná se vyplňovat předtucha, že Tesla zašlape americké automobilové velikány, kteří příchod elektřiny zaspali. Mějte úspěšný pátek, ať už je nálada jakákoli!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Pokud [poslanci] skutečně chtějí delší čas na to, aby mohli tuto skvělou dohodu prostudovat, pak ho mohou mít, ale musejí schválit parlamentní volby 12. prosince. To je cesta vpřed“ - #BorisJohnson

Britský premiér Johnson je ochoten dát poslancům víc času na projednání zákona o brexitu a neopustit na konci října EU (požádal již o odklad). Ale jen pod podmínkou, že budou zároveň souhlasit s uspořádáním předčasných voleb, a to 12. prosince.

-----

Číslo dne

7,3 %

Průměrné měsíční #najemne v Praze od roku 2014 vzrostlo téměř o 50 %. Roční růst ceny nájemného za metr čtvereční je v průměru o 7,3 %. Nejvyšší růst byl zaznamenán v roce 2017 (12,5 %). Tempo růstu je přitom prakticky stejné u dražších i levnějších bytů.

-----

Vítěz a poražený

Tesla +17.67 % (299.68 USD)

#Tesla včera trhy zcela zaskočila, když rozdrtila očekávání a místo ztráty v #Q3 vykázala zisk 342 milionů dolarů neboli 1,91 dolaru na akcii. Býci neváhali a akcie vzrostly o více než 17 %. Analytici nelení a hromadně zvedají své cílové ceny této akcie.

Twitter -20.81 % (118.95 USD)

Přesně opačným směrem než Tesla se včera rovněž raketovým tempem vydal #Twitter. Ten zveřejnil oproti očekávání výrazně nižší příjmy i zisky, byť počet uživatelů opět silně vzrostl. Společnost z malých zisků viní problémy okolo své reklamní platformy. 

-----

Burza

Druhý den v řadě se naše čtveřice sledovaných trhů pouze zelená. #Indexy nahoru tlačila úspěšná výsledková sezóna. 80 % z dosud 168 společností, které zveřejnily Q3 výsledky, překonaly očekávání analytiků. #Zlato se vrátilo nad 1500 USD.Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶ Odbory automobilky #SkodaAuto se bouří proti strategii, kterou pro značku připravil vlastník #Volkswagen. Ten chce údajně ze Škody udělat svou hlavní levnou značku pro východ, kde by měla konkurovat například vozům #Dacia.

Guvernér Evropské centrální banky (#ECB) #MarioDraghi se loučí se svou funkcí. Včera absolvoval své poslední zasedání Rady guvernérů v této funkci, na kterém nedošlo ke změně sazeb ani ekonomického výhledu.

Akcie společnosti #Nokia zažily nejhorší jednodenní propad od roku 1991 (-23,35 %). Společnost přiznala komplikace s přechodem na #5G, který ji bude trvat oproti původnímu plánu déle, díky čemuž pravděpodobně zaostane za konkurencí.

#Tesla investorům oznámila, že tento měsíc s předstihem zahájila testovací výrobu ve své nové #Gigafactory v čínské Šanghaji. Výrobce elektromobilů by měl do konce roku oznámit, kde přesně bude stát jeho nová plánovaná továrna v Evropě.

▶ Již v pondělí bude možné poprvé zainvestovat do vesmírného turismu. #VirginGalactic Richarda Bransona se totiž díky fúzi s Social Capital Hedosophia stane vůbec první veřejně obchodovanou společností zaměřenou na komerční lety do vesmíru.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím