25.09.2018 2 minuty čtení

Velký nákup ve světě módy!

Americký výrobce luxusní módy se trošku překvapivě chystá převzít vlastnictví italského módního domu. Podle agentury Bloomberg je Michael Kors ochoten za Versaceho zaplatit částku pohybující se okolo 2 miliard dolarů. Akvizice by měla být dotažena ještě v průběhu tohoto týdne.

Na dotazy ohledně případného prodeje do amerických rukou se odmítli zástupci Versace jakkoliv vyjádřit a private equity společnost Blackstone, jenž vlastní v italském módním domě pětinu se také zdržela jakéhokoliv vyjádření. Podle Bloombergu by měla rodina Versace, která v současnosti vlastní zbylých 80 procent společnosti hrát v jejím fungování i nadále důležitou roli.

#### Chladná odezva investorů Michael Kors se snaží o posílení postavení své skupiny luxusních značek oproti konkurenci jako je majitel francouzské oděvní značky Louis Vuitton, Moet Hennessy Louis Vuitton nebo Tapestry, mateřské společnosti výrobce prémiového oblečení a doplňku z kůže společnosti Coach. Již v loňském roce Michael Kors podobně rozšiřoval své pole působnosti akvizicí luxusní značky obuvi Jimmy Choo za 1,2 miliardy dolarů.

Akcie americké společnosti reagovaly na zprávy o plánované koupi Versace negativně, klesly během pondělního obchodování o 7 procent.

Investorská obec se vůči nákupu Versaceho projevila poměrně skepticky, když akcie americké společnosti během pondělního obchodování poklesly o sedm procent.

Neil Saunders, generální ředitel poradenského týmu GlobalData Retail, uvedl, že koupě Versaceho by znamenala pro Michaela Korse zisk skutečně rezonující značky s celosvětovým statusem výrobce luxusní módy. 40 let starý módní dům se vrátil v loňském roce k zisku, když dosáhl příjmů ve výši téměř 800 milionů dolarů.

Vyplatí se Korsovi plánovaná akvizice?

“Michael Kors by měl usilovat o zmírnění některých snobských prvků značky Versace, aby oslovil moderního spotřebitele, nicméně uzavření dohody by mělo americké společnosti pomoci soutěžit s většími konkurenty,“ prozradil Neil Saunders.

“Je jasné, že rozšíření skupiny módních značek pomůže mateřské společnosti ušetřit náklady z rozsahu, na druhé straně si nemyslíme, že by Versace mělo nějakým zvláštním způsobem pomoci oživit značku Michael Kors. Jedná se mnohem pravděpodobněji o součást hry, ve které se Michael Kors snaží získat širší postavení na trhu. Skupina by rozšířila řadu značek, což by mělo vést k prohloubení prodejních výkonů napříč různými trhy,“ pokračoval ředitel poradenského týmu GlobalData Retail.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.