21.09.2018 3 minuty čtení

David Chaum: „Můj nový blockchain porazí Bitcoin!“

David Lee Chaum je americký počítačový odborník a kryptograf. Proslul jako vývojář jednoho z prvních internetových platebních systémů eCash, jehož cílem bylo především zachování anonymity uživatele. Vytvořil také mnoho kryptografických protokolů, kde položil základy výzkumu anonymní komunikace. Nyní po dvou letech utajeného vývoje odhalil nový vlastní blockchain Elixxir.

Snaha o rozšíření mezi běžné spotřebitele

Na konferenci Consensus Singapore ve své řeči David Chaum uvedl, že se jeho nejnovější projekt zabýval nedostatky v rychlosti, které v současné době brání vyššímu rozšíření na blockchainu založených projektů.

*“Je všeobecně známo, že je třeba najít řešení některých klíčových problémů, aby technologie blockchainu mohla udělat kritický krok od „pouhého“ uchovatele hodnoty k využitelnosti běžnými spotřebiteli, jako jsou uživatelské platby nebo zasílání zpráv,*“ uvedl v doprovodné tiskové zprávě.

„Průlomy, které jsem provedl mohou skutečně změnit současnou situaci.“

“Chtěli jsme mít dodělané inženýrské práce a mít spuštěný software před tím, než budeme ohlašovat naše řešení těchto problémů,“ dále dodal.

Elixxir se může pochlubit ve svém blockchainu několika zásadními změnami, přičemž se jedná hlavně o způsob, jakým zpracovává transakce ve srovnání s existujícími kryptoměnami. Hlavní cíl celého projektu spočíval ve zvýšení efektivity blockchainu oproti stávajícím, a tak může údajně síť zpracovávat až tisíce transakcí za sekundu.

#### Elixxir nebo Lightning? Chaum je opravdu velmi dychtivý v ilustrování dopadu svých nových myšlenek na celé odvětví. “Průlomy, které jsem ve vývoji provedl, změní celou hru, skutečně můžeme splnit na míru požadavky každého spotřebitele,“ cituje Chauma Wall Street Journal.

Odhalení nového blockchainu se shoduje s desátými narozeninami Bitcoinu v době, kdy jeho vlastní vývojáři i nadále intenzivně pracují na zlepšeních, aby uspokojil příliv potenciální poptávky v příštích letech.

Síť Lightning se snaží hledat řešení pro rychlé šíření jak Bitcoinu tak Litecoinu a je v současné době hlavním konkurentem Elixxiru, navzdory tomu, že implementace této technické základny pro oba podobné blockchainy je stále v raných a experimentálních fázích.

„Můžeme na míru splnit požadavky každého uživatele.“

Řešení nabízená jinými kryptoměnami, zejména rozšiřování velikosti bloků Bitcoin Cash, zatím sklidila pouze těžkou kritiku z bitcoinových kruhů, zejména proto, že konkurenční aktiva stále bojují s řadou otázek týkajících se samotného vlastního vývoje.

V komentáři k tomu, proč se Elixxir dostal do popředí zájmu právě teď, Chaum vysvětlil, že se jedná o otázku správného načasování. “Bylo třeba počkat, až si spotřebitelé zvyknou na koncept digitálních peněz. Popravdě, když jsem vynalezl eCash, nebyla příliš velká šance, že je použijete, lidé povětšinou ani nevěděli, že existuje internet.“

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.