08.10.2019 6 minut čtení

Bezproblémový velkoformátový tisk s novými modely imagePROGRAF PRO

Nová série imagePROGRAF PRO od společnosti Canon dělá vysoce kvalitní velkoformátový tisk jednodušším a dostupnějším, ať už jde o fotografy nebo společnosti nabízející profesionální tiskové služby.

Umožňuje tisknout efektní plakáty a otevírá nové možnosti v umění, navíc díky bezokrajovému tisku bez nutnosti ořezu a rámování. ImagePROGRAF PRO dokáže proměnit skvělé nápady v profesionální tisk – a vyšší zisk – rychleji a s minimální nutností manuálních zásahů. Díky pěti novým modelům této série se nyní ten správný najde pro každého uživatele a firmu. Všechny modely nabízejí nejmodernější úroveň automatické manipulace s médii a ještě chytřejší možnosti workflow.

„Tisíce společností již využívají modely řady imagePROGRAF PRO a naše značkové pigmentové inkousty LUCIA PRO k tomu, aby mohly vytvářet velkoformátové tisky s grafikou, uměleckými reprodukcemi či fotografiemi. Pět nových modelů, které jsou nabité technologiemi, jež za vás udělají všechnu namáhavou práci, přináší jistotu výjimečné kvality. Můžete tisknout chytřeji, rychleji a s mnohem menším odpadem,“ říká Junichi Wachi, ředitel divize LFP EMEA společnosti Canon Europe. 

AUTOMATIKA + PŘESNÁ MANIPULACE S MÉDII = VYŠŠÍ PRODUKTIVITA

Čím méně času strávíte nastavováním tiskárny, tím lépe. Čas jsou peníze a nikdo o ně nechce přicházet tím, že se snaží umístit roli na správné místo nebo že se pokouší zjistit, jestli má ve stroji dostatek správného papíru, aby mohl dokončit tiskovou úlohu.

„S novou sérií imagePROGRAF PRO stačí založit roli do podavače a médium se automaticky zavede, zatímco nový systém automatického rozpoznání tiskového média zjistí typ a velikost papíru, takže se můžete soustředit na ostatní úkoly, ať už tiskové, nebo byznysové,“ říká Jiří Linhart, specialista na velkoformátová tisková řešení společnosti Canon CZ.

„Dokonce můžete v průběhu tisku na roli z prvního zásobníku vyměnit médium v druhém zásobníku a odeslat na něj další tiskovou úlohu. Systém si také pamatuje, jak často a pro jaké úlohy toto médium používáte, takže se detekce média pokaždé stále zpřesňuje,“ dodává Linhart s tím, že s ohledem na minimální potřebu manuální práce s tiskovým médiem odpadá i riziko nežádoucích otisků prstů na roli.

Další častý problém vzniká ve chvíli, kdy v polovině tiskové úlohy dojde médium. Následkem je ztráta času při novém zadávání tisku, ale také zbytečné náklady na médium a inkoust. „S novými modely série imagePROGRAF PRO se to stát nemůže. Ovládací panel jasně ukáže, kolik média ještě zbývá, a pozná, zda je ho dost pro danou tiskovou úlohu. O tuto funkci se starají dva snímače – jeden v zásobníku na role a druhý v blízkosti tiskové oblasti, které společně hlídají, kolik média bylo již podáno do zařízení. To zajistí maximálně přesný odhad, takže když od stroje odcházíte, můžete si být jisti, že se nebudete muset vrátit dřív, než bude tisková úloha dokončena,“ přibližuje Linhart.

Na displej ovládacího panelu jsou také umístěna tlačítka pro nejčastěji využívané operace – ‚Load‘, ‚Feed‘ a ‚Cut‘ – aby byla práce se strojem ještě intuitivnější a snadnější.

„Tisk je o převádění nápadů na papír. Čím jednodušší a rychlejší tento proces je, tím lépe. Strávili jsme hodně času diskusí s našimi zákazníky, kteří využívají velkoformátový tisk, a bavili jsme se o tom, co jejich práci zpomaluje a co je frustruje. Komplikovaná manipulace s médii byla jednou z nejčastějších odpovědí. Proto byla optimalizace tohoto procesu při konstrukci nových modelů tiskáren imagePROGRAF PRO prioritou s cílem zvýšit ziskovost a celkový výnos. Jedná se o velké zlepšení, zejména u strojů PRO-4100S a PRO-6100S, které byly navrženy tak, aby byly schopné splnit vysoké nároky na produktivitu od dodavatelů komerčních tiskových služeb,” říká Junichi Wachi.

NASTAVENO PRO TISK

Spousta věcí se musí stát před tím, než dojde ke stisku tlačítka ‚tisk‘. Většina z těchto činností je kreativní, například ideální nastavení snímku. Některé činnosti jsou ale spíš praktické – jako uspořádání snímků tak, aby byl tisk co nejvíce ekonomický. Pro maximální usnadnění nezbytné předtiskové přípravy využívá řada imagePROGRAF PRO novou verzi softwaru Canon s názvem Professional Print & Layout, která přináší výjimečná zlepšení.

Funkce automatického uspořádání vytěží maximum z média – stačí přetáhnout a umístit snímky a software automaticky navrhne, který kam zařadit. Díky funkci tisku vzorků už není nutné při kompenzaci barev postupovat způsobem pokus – omyl a plýtvat tak časem. Místo toho je možné si vytisknout několik náhledů, na nichž se zkontroluje jas, kontrast a další proměnné. Tisk proběhne teprve tehdy, kdy je nastavení dokonalé a jistota správného výsledku nejvyšší.

„Přemýšlíme takto: papír a inkoust jsou drahé komodity, proto je škoda je používat, dokud si nebudete jisti, že to, co vyjde z tiskárny, nebude stejně dobré jako to, co vidíte na monitoru. Professional Print & Layout je velmi důmyslný nástroj, který zajistí, aby byly výtisky dokonalé hned napoprvé,“ vysvětluje Junichi Wachi.

BEZOKRAJOVÝ TISK

Výhody bezokrajového tisku jsou nepopiratelné. Problém je, že jeho provedení není vždy snadné a dokončovací práce mohou zabrat spoustu času. „U nové řady tiskáren imagePROGRAF PRO tomu tak není. Umožňují bezokrajový tisk různých formátů, ať už je velikost média jakákoli, díky pokročilému senzoru pro média, který detekuje okraje a automaticky je upravuje pro dokonalou přesnost. Můžete si také zvolit libovolnou velikost nebo bezokrajový tisk ze tří stran,“ říká Jiří Linhart, specialista na velkoformátová tisková řešení společnosti Canon CZ.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.