07.12.2021 3 minuty čtení

Vydělat milion dolarů není složité, říká miliardář Baron a prozrazuje svůj jednoduchý návod

Stačí si pravidelně ukládat malé částky a složené úročení vám z nich během několika let dokáže vytvořit opravdové jmění, které vám zajistí spokojený a bohatý důchod.

Americký miliardář a hodnotový investor Ron #Baron o síle složeného úročení něco ví. Jeho investiční fond Baron Capital, který založil už v roce 1982, má pod správou aktiva v hodnotě přes 26 miliard dolarů a svým akcionářům dokáže přinášet solidní zisky. Proto by i menší střadatelé měli naslouchat, když Baron udílí rady ohledně zhodnocování majetku.

„Jediné, co potřebujete k tomu, abyste se stali bohatými, je pravidelné ukládání malých částek na investice a dožití se důchodového věku,“ vysvětluje Baron jednoduše strategii, kterou může využít kterýkoli obyvatel západních zemí. 

Zní vám to až příliš jednoduše? Podle Barona však tato strategie vždy fungovala a fungovat bude i v budoucnu. Jak je to možné?

Jak totiž šestasedmdesátiletý investor dodává, ve váš prospěch bude vždy hrát síla složeného úročení, protože jak známo, v dlouhodobém horizontu hodnota stabilních aktiv vždy roste.

„Stačí mi krátký pohled do nedávné historie. Pokud byste posledních 30 let investovali 5 tisíc dolarů každý rok, měli byste dnes 890 tisíc dolarů,“ vypočítává Baron.

Baron, který mimo jiné mohutně sází na budoucí úspěch Tesly, razí stejný buy-and-hold princip, jakým se proslavil i samotný Warren #Buffett. Podstatou je najít stabilní společnost za cenu, která neodpovídá její opravdové hodnotě. 

Pro inspiraci si můžete zajít například na stránky #Berkshire Hathaway a projít výroční zprávu pro akcionáře, kde najdete aktuální pozice Buffetta s Mungerem. Věštec z Omahy zjednodušeně doporučuje, abyste nakoupili cenné papíry podhodnocených firem z různých odvětví ekonomiky. To vám zajistí dostatečnou diverzifikaci a tedy i stabilitu portfolia, které tak může v čase utěšeně růst.

Baron už například v polovině roku 2017 říkal, že Dow Jonesův index se do roku 2030 vyšplhá na hodnotu 40 tisíc bodů. Tehdy se pohyboval kolem 21 tisíc, dnes je to už přes 26 tisíc, vše tedy napovídá tomu, že tato předpověď bude pravdivá.

„Trhy jsou jednoduše propojeny s ekonomikou. Jelikož nás čeká ještě mnoho technologických revolucí a inovací, dá se očekávat, že ekonomika bude neustále růst a s tím také akciové indexy. S hodnotovým investováním proto můžete začít ještě dnes,“doporučuje Baron, jehož majetek je odhadován na 2,3 miliardy dolarů.

#investovani #investice #inspirace #tipy

Hodnocení: +40
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky