20.09.2018 3 minuty čtení

Jedna z největších amerických bank se připojuje k RippleNet

PNC Bank, 9. největší banka ve Spojených státech, se připojila k podnikové síti Ripple – RippleNet. Finanční instituce tak představuje velice pozoruhodný a vážný přírůstek do rodiny podporovatelů sanfranciského startupu.

S více než 380 miliardami aktiv se skupina PNC Financial Services Group sídlící v Pittsburgu stala nejnovějším členem, který se připojil ke globální platební síti více než stovky společností. Mezi tyto zástupce patří mimo jiných finančních institucí banky a zprostředkovatelé plateb a dalších finančních operací, které vyžadují téměř okamžitý převod peněz s maximální likviditou s možností end-to-end sledování na technologii blockchainu.

PNC Bank, jednoduše známá jako PNC, je také pátou největší bankou ve Spojených státech podle počtu poboček a čtvrtou dle počtu bankomatů. Své služby nabízí více než osmi milionům zákazníků v 19 státech v oblastech maloobchodního i firemního bankovnictví. Zatímco maloobchodní služby (bankovnictví pro fyzické osoby a malé podniky) jsou klientům nabízeny převážně ve východních státech USA, korporátní a institucionální bankovnictví nabízí PNC v celé zemi.

Okamžité přeshraniční převody peněz

Ripple uvedl ve svém prohlášení: “Technologie společnosti Ripple bude mít okamžitý dopad na každého člena z obou skupin klientů. Umožní jak osobní, tak firemní klientele společnosti PNC přijímat platby v zahraničí v reálném čase.“

Firemní klient nacházející se například v Pensylvánii bude moci přijímat fakturační platby od kupujícího ve Velké Británii v okamžiku zadání platebního příkazu, vysvětluje Ripple. To umožní klientovi nebo majiteli podniku využít okamžitých výhod plynoucích z řízení jejich pracovního kapitálu.

Nynější připojení PNC k blockchainu je dosud největším úspěchem vlajkového produktu Ripple, který trošku překvapivě nepoužívá token XPR vyvinutý firmou pro kryptoměnu Ripple. RippleNet využívá jiný z tokenů společnosti, xRapid, který je rychlejší, vyznačuje se lepší likviditou, a tak je vhodnější právě pro provádění mezinárodních transakcí v reálném čase.

Zatímco například zástupci Western Union již odhalili produkt pro převody peněz založený na XPR, širší komerční aplikace pro xRapid by měla být odhalena příští měsíc, alespoň podle toho, co řekl šéf regulačních vztahů pro středních východ, Sagar Sarbhai.

“Jsem pevně přesvědčen, že v příštím měsíci se objeví nějaké skvělé zprávy o tom, že náš produkt úspěšně zahájil svou činnost,“ uvedl Sarbhai v rozhovor na začátku tohoto týdne. Generální ředitel Ripple, Brad Garlinghouse již dříve v průběhu letošního roku uvedl, že budou desítky bankovních institucí využívat aplikací Ripple ještě před koncem roku 2019.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.