21.10.2020 3 minuty čtení

Odvážná dívka dostala od legendárního Warrena Buffetta 3 cenné rady, které jí změnily život

Mít možnost nechat si poradit od samotného Warrena Buffetta, to je věc opravdu neocenitelná. Občas to však chce hodně odvahy, abyste se k takovému pokladu dostali.

Kathy Gong je dnes úspěšnou třiatřicetiletou podnikatelkou, která se svou technologickou firmou Wafa Games dobývá asijské trhy. Před devíti lety to však byla mladá a hlavně nezkušená studentka, která jen pár let před tím přiletěla jednosměrnou letenkou z Číny do Ameriky.

Kathy se tehdy, ve věku 24 let, ocitla ve Washingtonu na galavečeři pořádané pro ženy podnikatelky. Byla to však spíše náhoda, protože akce byla pro ženy nad 25 a tehdy ambiciózní mladá dívka přesvědčila pořadatele, že si příležitost zaslouží. Snad zapůsobilo i to, že jako třináctiletá se stala historicky nejmladší šachovou šampionkou Číny.

Osud tomu chtěl, že na této honosné akci se na okamžik objevil také slovutný Warren Buffett. Pokud ho na nějaké akci potká obyčejný smrtelník, pravděpodobně se zmůže jen na obdivný pohled plný respektu. Ne však mladá Kathy Gong.

Jak dnes sama říká, obdivuje své tehdejší já za jeho odvahu, ale tenkrát jednoduše bez ostychu přišla za slavným investorem a pozvala ho na večeři.

„Občas se sama sebe ptám, jestli bych v sobě ještě dokázala najít tu odvahu mého čtyřiadvacetiletého já,“ řekla Kathy nedávno serveru CNBC.

Věstec z Omahy sice pozvání na večeři odmítl, ale navrhl, že si s nadšenou budoucí podnikatelkou dá rychlý drink. A ona dodnes vzpomíná na to, že jí tehdy dal tři důležité rady do života:

1. Každý večer se ptej sama sebe: Jsem chytřejší, naučila jsem se dnes něco nového?

2. Vždycky zvedni telefon. V tvém životě se objeví spoustu problémů, před kterými bys nejraději utekla, ale nejlepší je, když se jim postavíš čelem.

3. Vždy buď pokorná, nezávisle na tom, jak vysoko se dostaneš

Kathy přiznává, že se k tomuto setkání ve svých myšlenkách často vrací, zejména když prožívá nějakou krizi nebo ji čeká náročný úkol. Vždy ji však myšlenky na slova Warrena Buffetta pomohou nesnáze překonat. Což dokazuje nejen její úspěšná firma, ale také mnohá ocenění, která získala, v roce 2017 byla například magazínem MIT Technology Review vyhlášena jednou z 35 nejdůležitějších inovátorek na poli AI.

#osobnirozvoj #buffett #inspirace #uspech #zivot

Hodnocení: +40
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.