Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
01.10.2019 2 minuty čtení

Ivan Špirakus pro Ecofin: O projektu PojištěnáFaktura.cz

Nezaplacené faktury, riziko podnikání a také jistá ´černá můra.´ Následovat může druhotná platební neschopnost a veškeré obtíže s tím související. Řešením může být startup PojištěnáFaktura.cz.

Podívejte se na rozhovor Ivana Špirakuse pro Ecofin.cz, ve kterém vypráví o tom,  jak vznikal projekt PojištěnáFaktura.cz, s čím vším se na začátku musel potýkat a jaké má plány do budoucna.

 

Tento projekt vznikl v zázemí úspěšné makléřské společnosti INSIA a.s., která v pojišťovací oblasti působí dlouhá léta a s obdobnými projekty již má zkušenosti. Pro živnostníky a menší firmy doposud žádné podobné pojistky neexistovaly.

„Velké pojišťovací domy jsou zvyklé pracovat s velkými klienty, s tím tzv. malým je totiž takřka stejná práce, ale zisk je výrazně menší. Postupně se to mění, ale spíše v zahraničí. Shodou okolností se tento produkt – ´Pojištěná faktura´ – v podobném čase objevil i jinde, v Anglii a poté ve Švédsku. V zásadě vznikly ve stejnou dobu, ale mám pocit, že jsme byli první,“ uvádí generální ředitel společnosti INSIA ing. Ivan Špirakus a vysvětluje: „Je to samostatná část naší společnosti. Je to on-line projekt, zaměřený na cílového zákazníka. Tím bychom splňovali parametry startupu, ale samostatná společnost na to založená neexistuje.“

Uvedeme-li čísla: 80 % podnikatelů se někdy setkalo s pozdním proplácením faktur, 20 % podnikatelů se setkává s tím, že faktura není vůbec uhrazena. Princip pojištěné faktury znamená, že si dotyčný podnikatel může pojistit vydané faktury pro konkrétního zákazníka, či soubor faktur, a kupuje si službu, která se týká nejen pojistky dané faktury, ale také další služby navazující.

 

„Nejdříve jsme museli přesvědčit pojišťovny, abychom vůbec celý startup mohli spustit a nabídli jsme i celý proces vymáhání. Zpočátku, v prvním roce, jsme měli přísný výběr klientů, protože jsme se obávali nejrůznějších možných podvodů. Takže jsme v prvním roce neměli škody, ale také skoro žádné smlouvy. Ve druhém roce tohoto podnikání je situace jiná, postupně jsme podmínky uvolňovali,“ uvádí Ivan Špirakus.

Zajímá Vás cena pojištění Vaší konkrétní faktury?

Kalkulace pojištění je zdarma a nabere Vám pár vteřin, stačí nám zadat odběratele a výši faktury:

 

SPOČÍTAT CENU POJIŠTĚNÍ

 

 

Zdroj: Ecofin.cz

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím