17.09.2018 4 minuty čtení

CEO Salesforce, Marc Benioff, kupuje spolu s manželkou časopis Time

Další z řady generálních ředitelů a miliardářů, který kupuje prestižní tištěné médium. Tentokrát se jedná o ředitele Salesforce, který se svou chotí Lynne Benioffovou kupuje časopis Time od společnosti Meredith Corporation za 190 milionů dolarů.

“Manželé Benioffovi berou Time jako rodinnou investici,“ prozradil šéfredaktor magazínu, Edward Felsenthal svým podřízeným a kolegům, když byla dohoda v neděli v noci oznámena.

“CRM platforma Salesforce, společnost založená Marcem Benioffem v roce 1999, nebude mít na magazín žádné napojení. I když nebudou přímo řídit provoz společnosti, máme mimořádné štěstí, že budeme mít k dispozici poradenství a mentorství obou manželů při budování „nového“ magazínu,“ dodal Felsenthal. Dohoda by měla být podle vyjádření Meredith Corporation uzavřena v příštích 30 dnech.

Prodej magazínu Time ihned vyvolal reminiscence na koupi Washington Post ve výši 250 milionů dolarů realizovanou nejbohatším mužem světa, Jeffem Bezosem. Tato dohoda, uzavřená téměř přesně před pěti lety, byla prvním významným příkladem, kdy technologický guru vstoupil na pole žurnalistiky. Fungování Postu bylo následně odděleno od Bezosovy funkce CEO Amazonu. Marc Benioff, který se umisťuje v žebříčku miliardářů magazínu Bloomberg kolem 250. místa, slibuje podobnou dohodu i s Timem.

Americké rodinné stříbro

“Jak téměř každý ví, Time je pokladem naší historie a kultury,“ napsal miliardář v e-mailu redakci CNN v neděli v noci. “Máme hluboký respekt k celé jeho organizaci a jsme poctěni, že se může nyní stát součástí našeho rodinného investičního portfolia.“

“Síla magazínu Time byla vždy v jeho jedinečné schopnosti vyprávět příběhy o lidech a odpovídat na otázky, které nás všechny spojují. Lynne ani já nebudeme přebírat žádnou odpovědnost za provoz, staneme se pouze správci této historické a ikonické značky,“ pokračoval Benioff.

Navzdory těmto ujištěním jistě ještě proběhne kontrola, zda generální ředitel společnosti ze Silicon Valley může převzít časopis Time, který se často věnuje tématům jako je například dopad moderních technologií na společnost.

Time čekají velké výzvy

“Jedna z první výzev, kterou nám Marc a Lynne dali, je přemýšlet ve velkém. Kromě pětiletého plánu, máme také vypracovat plán, jak bude Time vypadat v roce 2040 a co bude čtenářům přinášet v následujících desetiletích. O tom budeme přemýšlet až budeme vytvářet nový domov pro Time, postavený na základech z toho, co víme o úspěchu, s prostředky, které potřebujeme k dosažení našeho maximálního potenciálu jak jednotlivců, tak týmu samotného, navíc s podporou majitele kladoucího důraz na inovace a budování spolupracující tvůrčí kultury,“ řekl šéfredaktor.

Meredith koupila časopis Time a zbytek Time Inc. v loňském listopadu. Společnost se však rozhodla obratem prodat některé tituly, které nebyly příliš dobře hodnoceny včetně Time. Mediální konglomerát potvrdil své plány na prodej nově získaného časopisu v březnu a doufal, že během krátké doby nalezne dostatečně solventního kupce. Celý proces hledání však trval mnohem déle, než se původně čekalo.

„Jsme poctěni, že se nyní může Time stát součástí našeho rodinného investičního portfolia.“

“Díky dohodě s Benioffem bude moci Meredith stále poskytovat magazínu služby jako spotřebitelský marketing, zajištění předplatného a tisku,“ tvrdí společnost.

Kromě již realizovaného obchodu pokračuje práce na prodeji dalších tří bývalých časopisů Time Inc.: Fortune, Money a Sports Illustrated, o které majitel Salesforce zájem neprojevil. Tiskový mluvčí Meredith však prozradil, že se uzavření dohod o prodeji dalších tří titulů očekává v blízké budoucnosti.

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.