Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
28.09.2019 2 minuty čtení

Bitcoin je jako akcie Amazonu, neprodávejte ho, radí analytik

Přehnaná důvěra nebo dobře odhadnutý potenciál? Podle investičního manažera Marka Yusko nikdy nenastala vhodná doba k prodeji bitcoinu, podobně, jako je tomu u akcií Amazonu, jejichž dlouhodobý nárůst hodnoty je astronomický.

Pokud byste v roce 1997 investovali 1000 dolarů do akcií na burze tehdy debutujícího Amazonu, těšili byste se dnes z majetku v hodnotě výrazně přes milion dolarů. Ano, tak signifikantní nárůst hodnoty americký technologický gigant zaznamenal.

A Mark Yusko, CEO investiční společnosti Morgan Creek Capital Management, vidí podobný potenciál v nejznámější kryptoměně. Bitcoin je totiž podle něj i přes veškerou svou volatilitu cenným aktivem, které se nevyplatí prodávat.

"Každé aktivum zažívá fluktuaci. Každopádně v tomto případě všechny indikátory i hodnota sítě samotné rostou, a to je důležité," řekl Yusko v rozhovoru pro server CNBC a jako příklady uvedl rostoucí hodnotu hash rate, objem obchodů či počet kryptopeněženek.

"V každém roce, včetně tohoto, jsme byli svědky dvouciferného propadu hodnoty, průměrně o 31 procent, dvakrát dokonce o 90 procent. Byl snad někdy vhodný čas na prodej? Nikoli," doplnil Yusko a srovnal bitcoin s již zmíněnými akciemi Amazonu.

Zda bitcoin v dlouhodobém horizontu opravdu zkopíruje příběh firmy založené Jeffem Bezosem, to se teprve ukáže. Předpovědi některých analytiků či investorů však působí velmi sebevědomě, výjimkou nejsou ani predikce ceny kolem milionu dolarů.

Bitcoin se letos v prvním pololetí vzpamatoval z loňského propadu a postupně zvýšil svou hodnotu ze 3 tisíc dolarů až na 12 tisíc dolarů. Přes prázdniny se cena ustálila kolem 10 tisíc dolarů, ale tento týden přišel znovu propad a bitcoin se nyní obchoduje těsně pod cenou 8 tisíc dolarů za kus.

#investovani #kryptomeny #investice #bitcoin

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím