Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
27.09.2019 2 minuty čtení

Elon Musk v uniklém mailu burcuje zaměstnance pro rekordní Q3, Tesla může dodat 100.000 vozů

Akcie výrobce elektromobilů včera přidaly 6 % (nejvíc od června) poté, co na veřejnost unikl interní email Elona Muska zaměstnancům.

#Tesla nabírá setrvačnost. V letošním druhém kvartálu vytvořila společnost nový #rekord, když za 3 měsíce zákazníkům dodala více než 95 tisíc nových vozů. Nyní má podle svého CEO Muska šanci rekord znovu překonat a poprvé ve své historii dodat za kvartál 100 000 elektromobilů.

"Máme šanci dosáhnout našich prvních 100,000 dodání za kvartál, což je pro naši společnost velký úspěch! Pravděpodobně toho opravdu můžeme dosáhnout," burcuje #Musk v emailu své zaměstnance, aby se pustili do práce a pomohli společnosti k dalšímu milníku.

Objednávky elektrických vozidel očividně také rostou, neboť Musk napsal: "Celkový počet objednávek dosáhne asi 110 tisíc, takže poptávka je silná," což by byl rovněž dosavadní rekord.

Pokud by Tesla v každém z posledních dvou kvartálů tohoto roku zákazníkům zvládla předat 100,000 vozů, roční prodeje by se zhruba dostaly na spodní hranici 360-400 tisíc dodaných vozů, které společnost pro rok 2019 očekává.

 

V aktuálním čtvrtletí začala Tesla dodávat svůj #Model3 na nové trhy včetně Austrálie. Šesticiferná cifra dodaných vozů za uplynulé tři měsíce bude pro Teslu i její akcionářem úspěch a měla by pomoci akciím společnosti, jež letos ztratily 27 %. Ve srovnání s konkurencí v podobě největších výrobců automobilů na světě to však stále bude velmi málo.

Musk se ve své zprávě dotkl i logistických problémů s dodáním objednaných vozů klientům.

"Výzvou je nyní zajistit, abychom měli správné verze vozů na správných místech a shromáždit tolik firemních zdrojů, kolik jen lze, aby pomohly s včasným dodáním všech vozů před koncem kvartálů," napsal Musk ve svém již tradičním emailu, který vždy na konci kvartálu zasílá svým zaměstnancům, aby jim oznámil očekávané výsledky a povzbudil je pro pár posledních klíčových dní.

 

#investovani

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
7 minut
4 minuty
4 minuty
6 minut
3 minuty
6 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
3 minuty
7 minut
4 minuty
4 minuty
6 minut
3 minuty
6 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty