27.09.2019 3 minuty čtení

Ranní zprávy 27.09.2019: Falešné maso v McDonald’s, další oběti e-cigaret a Einsteinův mozek

Je tady pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré páteční ráno! Dali byste si v McDonald’s veganského "číze" bez okurky? V USA je to již na spadnutí, stejně jako zákaz #vapováni, které už má na kontě 12 mrtvých a více než 800 osob trpících plicní chorobou, kterou e-cigarety způsobují. Něco si přejte, budou padat tabákové firmy, které do vapování zainvestovaly. Dole nezapomeňte na Storička. Úspěšný konec pracovního týdne!

-----

Chcete více inspirace na své timeline? Pak neváhejte sledovat účty redaktorů Tomáše Durčáka a Milana Charváta. Přidat můžete také zkušeného analytika Štěpána Křečka.

-----

Slova dne

„Malé modulární reaktory mohou být budoucností jaderné energetiky. Jsem velice rád, že se ČEZ do jejich vývoje intenzivně zapojuje.“

#ČEZ uzavřel dohodu o porozumění s americkou firmou #NuScale. Cílem spolupráce je společný vývoj malých modulárních jaderných reaktorů, jejichž předpokládaná sériová výroba by mohla být v budoucnu výbornou alternativou klasických jaderných elektráren.

-----

Číslo dne

$5.000.000.000

Čínský výrobce elektormobilů #NIO, který je považován za konkurenta #Tesla, má problém. Společnost v úterý zveřejnila své tristní výsledky a dokonce zrušila konferenční hovor s investory. Dosud přišla o třetinu své hodnoty. Zatímco po loňském #IPO byla tržní hodnota automobilky 6,4 miliardy USD, nyní je to 2,15 miliard USD. Její účetní ztráty od založení již přesáhly 5 miliard USD.

-----

Vítěz a poražený

Beyond Meat +11.58 % (154.34 USD)

Falešné burgery míří na základě nové dohody do #McDonalds a #BeyondMeat si upevnilo svou pozici nejúspěšnějšího letošního IPO. Za pozornost stála i #Tesla (+6.06 %), která má podle Muska šanci na rekordní Q3.

Imperial Tobacco Group -12.92 % (1798.60 GBP)

Tabákový gigant #ImperialBrands včera ztratil více než 10 %. Britská firma totiž ve velkém zainvestovala do vapování, které nyní v USA kvůli hrozícím zákazům čelí prudkému poklesu poptávky.

-----

Burza

#WallStreet má za sebou další nemastný, neslaný den. Chystaná americko-čínská jednání o ekonomické dohodě by mohl poznamenat fakt, že společnost #Huawei (-2.65 %) v USA s největší pravděpodobností skončí na black listu

-----

Bleskově

Další kauza. Agentura #Reuters na základě svého zdroje, který je s případem obeznámen, informovala, že #Facebook čeká v USA antimonopolní vyšetřování.

#WTO schválila legitimitu cel, která se Spojené státy chystají uvalit na EU kvůli tomu, že údajně neprávem podporuje #Airbus. Jde zejména o luxusní zboží a součástky do letadel v hodnotě 8 miliard dolarů.

#Epidemie plicních onemocnění způsobených vapováním se v #USA nadále šíří. Počet obětí již stoupl na 12 a 46 amerických států hlásí již 805 nakažených.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi (například s tím slíbeným Einsteinovým mozkem) do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky