26.09.2019 2 minuty čtení

Amerika stále nejbohatší, žije tam víc multimilionářů než v Číně, Japonsku a Německu dohromady

Pokud si chcete sami žít dobře nebo třeba zrovna hledáte investora, může pro vás být tento žebříček určitým vodítkem, kam se za penězi vydat.

V roce 2018 na světě žilo 22,8 milionu jedinců, kteří se mohli chlubit majetkem ve výši jeden milion dolarů a více. Těch ultra bohatých, jejichž majetek vykazuje hodnotu ve výši 30 milionů dolarů a více, bylo po celém světě 265 tisíc, přičemž necelá jedna třetina těchto osob žije ve Spojených státech. Až s velkým odstupem následuje na druhém místě Čína, Japonsko, Německo či Kanada.

V koncentraci ultra bohatých jedinců naopak kralují logicky menší země, například v Hong Kongu tak najdete více než 1300 superboháčů na milion obyvatel. Na druhém místě je v tomto ohledu Švýcarsko s 848 superboháči na milion obyvatel a třetí Lucembursko, kde v milionovém vzorku najdete 699 ultra bohatých lidí.

A pokud byste se chtěli za štěstím vydat do konkrétního města, určitě neuděláte chybu s New Yorkem, kde žije 8 980 multimilionářů, již zmíněným Hong Kongem, Tokiem, kde žije 7 090 těchto lidí, Los Angeles, které je domovem 5 295 ultra bohatých, nebo třeba Londýnem, kde takových jedinců najdete 4 035.

Do roku 2023 by se podle propočtů měl počet jedinců s majetkem nad 30 milionů dolarů zvýšit na 353 tisíc a v jejich držení by měl být majetek v hodnotě astronomických 43 bilionů dolarů. Nyní je to "jen" 32 bilionů dolarů.

Kde žije nejvíc multimilionářů?

Kompletní report si v případě zájmu můžete přečíst zde.

#report #wealthx #bohatstvi #milionari

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.