Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
26.09.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 26.09.2019: Číňané se dle Trumpa chtějí "strašně dohodnout", Nike na nových maximech a

A koho sledovat na Warengo. Je tady pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Konec obchodní války je podle Trumpa na spadnutí, České dráhy i MMF mají nové vedení a do prodeje míří robotický pes navržený pro průmysl. Pokud vás ještě stále zajímá Greta, dole koukněte na Storičko, taky jsme se tomuhle tématu včera věnovali, stejně jako kandidátovi na prezidenta Bernie Sandersovi, který plánuje svou novou daní v USA kompletně vymýtit miliardáře. Úspěšný den!

-----

Chcete více inspirace na své timeline? Pak neváhejte sledovat účty redaktorů Tomáše Durčáka a Milana Charváta. Přidat můžete také zkušeného analytika Štěpána Křečka.

-----

Slova dne

„Chtějí se strašně moc dohodnout... může k tomu dojít dříve, než si myslíte.“

Americký prezident Donald #Trump naznačil, že jeho téměř 15 měsíců trvající obchodní válka s Čínou by mohla velmi brzy dospět ke svému konci. Číňané se dle jeho slov vůči němu snaží být vlídní a "já jsem vlídný na ně," řekl Trump novinářům. Na začátku října by se v #USA měly sejít obchodní špičky obou států (včetně čínského vicepremiéra a amerického ministra financí), aby zkusily najít společnou řeč a možnosti ukončení aktuálního napětí mezi dvěma největšími světovými ekonomikami.

-----

Číslo dne

20.000

Největší dodavatel automobilových součástek na evropském trhu, německá společnost #Continental AG, uvedla, že během příští dekády chce uzavřít řadu svých továren a propustit 20 tisíc zaměstnanců. Důvodem je oslabení globálního automobilového sektoru. Zastavení výroby je prozatím s jistotou plánováno pro dva podniky v Německu a další v Itálii, Malajsii a v USA. Několik výrobních závodů společnosti Continental, která v 90. letech koupila český Barum, se společně s výzkumným a vývojovým centrem nachází i na našem území.

-----

Vítěz a poražený

Nike +4.16 % (90.81 USD)

Akcie oděvního a obuvního giganta #Nike po zveřejnění nadprůměrných ekonomických výsledků dosáhly nových historických maxim. Nike se za fiskální Q1 pochlubilo silnými příjmy, zejména z Číny, kde prodeje vzrostly o 27 %.

Xiaomi -4.33 % (5.64 USD)

Čtvrtého největšího výrobce chytrých telefonů na světě #Xiaomi včera dolů tlačila zejména nová kauza prezidenta Trumpa, kvůli které na něj opozice opět plánuje uvalit impeachment. Ta zařídila největší měsíční pokles indexu #HangSeng, který sebou stáhl řadu technologických společností včetně AAC Technologies (- 4.4 %), která je dodavatelem #Apple.

-----

Burza

Donald Trump v půli týdne #WallStreet příjemně potěšil, když oznámil, že ekonomická dohoda s Čínou by mohla být na stole již velmi brzy. Naděje na ukončení ekonomického handrkování a nejistoty mezi Washingtonem a Pekingem stačila na to, aby se hlavní americké indexy zazelenaly. Nejvíc rostl technologický #Nasdaq (+1.05 %).

-----

Bleskově

#Ceskedrahy mají již počtvrté za posledních 12 měsíců nového šéfa. Stal se jím náměstek ministerstva pro místní rozvoj Václav Nebeský. Nového generálního ředitele, jehož výběr kritizují opoziční politici, čeká mimo jiné důležité rozhodování o nákupu nových vlaků a také o tom, jak zakázku, jejíž hodnota nepochybně půjde do desítek miliard korun, ufinancovat.

Mezinárodní měnový fond (#MMF) má novou ředitelku. Odcházející Christinu Lagardeovou, která míří na hlavní post Evropské centrální banky, nahradí Kristalina Georgievová z Bulharska. Ta je teprve druhou ženou a vůbec první osobou z rozvíjející se tržní ekonomiky v čele MMF.

#Peking oficiálně otevřel své nové mezinárodní letiště #Tasing. Komplex ve tvaru mořské hvězdy, který vznikl na základě návrhu proslavené architektky Zahy Hadid, Číňané budovali 5 let. Čtyři ranveje a masivní letištní hala by měly každoročně zvládnout odbavit 72 milionů pasažérů.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi (a kompletním titulkem) do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky