Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
24.09.2019 4 minuty čtení

ABB píše budoucnost digitálního průmyslu

ABB na letošním MSV umožní nahlédnout do výsledků spolupráce s českými i zahraničními společnostmi v oblasti nejmodernějších digitálních technologií. A představí, jak tyto chytré technologie mohou změnit oblast energetiky, výroby, dopravy i života.

Letošní stánek ABB v rámci MSV v Brně se ponese v originálním duchu a unikátní formě. ABB jako jeden z globálních technologických lídrů zájemcům představí digitální technologie a inteligentní řešení, která pomáhají zákazníkům dosahovat vyšší flexibilitu a produktivitu výroby. Atraktivní exponáty z oblasti digitalizace průmyslu a automatizace výroby představí v rámci expozice ABB celá řada partnerských firem v čele se společností B&R nebo Hewlett Packard Enterprise.

„Budoucí výrobní provozy budou inteligentnější, flexibilnější a umístěny blíže zákazníkům. Abychom mohli přinášet řešení připravená na budoucnost, propojujeme znalosti a zkušenosti z oblasti elektrotechniky, automatizace, robotiky a digitalizace.  ABB již dnes díky svým robotickým a automatizačním řešením jedinečným způsobem kombinuje práci lidí a robotů a otevírá nové příležitosti,“  uvádí Tanja Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika a Slovensko.

BVV ukáže Digitální továrnu 2.0

ABB bude prezentovat své produkty i ve speciální expozici v hale A, která široké veřejnosti a za spolupráce mnoha významných společností, představí továrnu budoucnosti. Její součástí bude i unikátní patentovaná nabíjecí stanice ABB HP Terra Gen 2, která je schopna nabít osobní auto na dojezd 200 km během pouhých 8 minut.

Stánek ABB představí důležitost partnerství

Partnerství s předními výrobními společnostmi je klíčovým prvkem strategie ABB. Právě proto letos sdílí ABB svůj stánek s partnerskou firmou B&R a technologickými partnery ABB, jako je například Hewlett Packard Enterprise a systémovými integrátory robotů ABB, kteří představí konkrétní robotická pracoviště.

Takové pracoviště se strojovým viděním nové generace ukáže třeba společnost Eltep. Vystavovaná buňka je příkladem inteligentní automatizace s robotem, která dokáže pomocí nového 3D scanneru samostatně vyhledávat díly.

K dalším partnerům patří např. MSV Systems, na jehož obrazovkách bude možné sledovat vizualizaci thermoforming, což je tvarování plastových trubek rozvodů paliva prostřednictvím virtuální reality.

Výběr nejzajímavějších řešení od partnerů ABB

·       digitální technologie pro řídící systémy od B&R

·       robotické pracoviště se strojovým viděním od Eltep

·       robotické pracoviště s technologií thermoformingu od MSV Systems

·       řešení pro bezpečné pracovní prostředí od Jokab Safety

·       komplexní řešení automatizovaných strojů od ICE Industrial Services

·       bin picking stanice s aplikací přesného robotického odebírání a manipulace s díly od Photoneo

·       autonomní měřící linka od KUBOUŠEK Group

Inteligentní řídící pracoviště EOW-i pro české firmy

Poprvé na MSV, avšak s již s reálnými referencemi v České republice, představuje ABB inteligentní řídicí pracoviště, které nabízí jedinečné ergonomické řešení pro řízení průmyslových procesů s rozšířenými digitálními funkcemi pro operátory. Pracoviště EOW-i zvyšuje efektivitu obsluhy, a v situacích, kdy je třeba jednat, poskytuje vše na dosah ruky pro rychlé řešení.

Dle zkušeností, kolem 80 procent nežádoucích odstávek lze předvídat a dokonce až 5 procent ztrát ve výrobě je více či méně způsobena lidským faktorem. Důležitou funkcí EOW-i je také zajištění plné bdělosti operátorů, zvýšení jejich pozornosti a snížení únavy s ohledem na jejich fyzické i mentální zdraví. „Operátoři tak mohou vykonávat svou práci lépe, efektivněji a tím zajistit provozuschopnost a následné snížením provozních nákladů,“ doplňuje Martin Červinka, manažer divize Průmyslová automatizace ABB.

Digitalizace provozu podle ABB

Součástí rodiny ABB Ability™ je Digital Powertrain zahrnující servisní služby, analytické softwary a chytré senzory s cloudovým připojením (IoT).  Je to řetězec zařízení k přenosu informací o stavu pohonu a zákaznické aplikace. Celý řetězec se skládá z frekvenčního měniče, elektromotoru a čerpadla (popř. kompresoru).

Jednotlivá zařízení jsou osazena chytrými senzory, které posílají údaje o svém aktuálním stavu na cloud, kde jsou data dále vyhodnocena. Uživatel tak získává zcela nové možnosti přehledu o aktuálním stavu své aplikace.

Exponáty naleznete buď na ABB stánku 093 v pavilonu P nebo v expozici „Digitální továrna“ v pavilonu A.

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím