Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
21.09.2019 3 minuty čtení

Proč Tim Cook vstává každý den ve 4 hodiny ráno? Kvůli něčemu, na co mnozí podnikatelé zapomínají

Vybudovat bilionovou firmu a lídra trhu není jen tak. A už vůbec není jednoduché se v této pozici udržet. Šéf Applu Tim Cook si toho je velmi dobře vědom a nepodceňuje proto sebemenší detail. Včetně toho, kvůli kterému si každé ráno přivstane.

Pro někoho je vstávání ve 4 ráno samo o sobě noční můrou, něčím naprosto nemyslitelným. Někdo se k tomu nakonec dokáže motivovat jen tím, že si díky tomu stihne zasportovat a nemusí chodit do fitka nebo běhat po práci, kdy už mu moc energie nezbývá. Někdo jiný zase přidá meditaci, což je v podstatě takový prodloužený spánek, jen v bdělém stavu.

Ale Tim #Cook, šéf technologického giganta #Apple, to dělá z jiného důvodu. Jeho ranní činnost je něčím, čemu se spoustu podnikatelé vyhýbá, protože je to často nepříjemné, otravné a celkově náročné na psychiku. Tím jim však uniká ohromná příležitost posunout svůj byznys kupředu.

Tim Cook ráno řeší jednu jedinou věc: „Co říkají zákazníci?“

Ano, přesně tomu se Tim Cook každé ráno věnuje. Prochází si komentáře, stížnosti a nápady zákazníků. A samozřejmě to často nemusí být zrovna zábavné čtení, někdy jsou zprávy útočné, jindy se zákazník snaží řešit nějakou absurditu…

Ale nic takového Cooka neodradí. Jak často říká, zákazníci a jejich zkušenost s Applem jsou pro něj na prvním místě a proto se snaží mít každý den přehled, co se ve vztahu Applu a zákazníků děje. Často tyto informace mohou mít vliv na jeho program, když uzná za vhodné něco z toho řešit.

Steve #Jobs kladl zákaznickou zkušenost na první místo a v podstatě se dá říci, že Cook na jeho práci pouze zkušeně navazuje. I když, tímto přístupem ji možná dokonce překonává.

Mnoho firem by namítlo, že se také zajímají o zákazníky a jejich zpětnou vazbu. Ale činí tak někde přímo CEO?

Často to má na starosti nějaké oddělení, které zpracuje zpětnou vazbu do úhledných tabulek a to následně předá svému CEO. Jenže to nikdy přesně nevystihne to, co se snaží zákazník firmě sdělit. CEO tak žije v domnění, že je o zákazníky dobře postaráno, jeho podřízení jsou šťastní, že svému šéfovi udělali radost a byznys jede dál. Ale na jak dlouho a v jaké formě?

Zkuste si z toho vzít příklad pro svůj byznys. Zajímejte se aktivně o názory a připomínky zákazníků, dejte jim k dispozici svůj email, procházejte komentáře na sociálních sítích a uvidíte, že díky tomu dokážete svůj byznys směřovat mnohem lepším směrem.

#podnikani #zakaznici #inspirace 

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím