Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
21.09.2019 2 minuty čtení

Amazon učinil největší objednávku elektrických vozidel v historii, do roku 2030 chce být bez emisí

CEO Jeff Bezos reaguje na protesty zaměstnanců a hrozbu hromadných výpovědí kvůli tomu, že Amazon dle jejich názoru dostatečně nekoná ve vztahu k životnímu prostředí.

Až 1500 zaměstnanců Amazonu v pátek ve společném prohlášení pohrozilo, že podají hromadnou výpověď jako protest proti tomu, jak e-commerce a logistický gigant (ne)reaguje za změnu klimatu.

Jeff #Bezos odpověděl tiskovou konferencí, na které mimo jiné prohlásil, že #Amazon bude do roku 2030 fungovat čistě na zelené energii a zcela bez emisí. To je o úctyhodných 10 let dříve oproti cíli stanovenému v Pařížská dohodě o omezení emisí skleníkových plynů.

Aby svého slibu dostál, objednal již Amazon 100 000 elektrických dodávek, které pomohou výrazně snížit spotřebu fosilních paliv ve společnosti. Půjde o vozidla startupu #Rivian Automotive, který se zaměřuje na elektrické pickupy a nákladní vozy a do kterého Amazon shodou okolností nedávno investoval. Dave Clark, viceprezident provozu Amazonu, oznámil, že jde o dosud největší jednorázovou objednávku elektrických vozidel.

První prototypy objednaných dodávek by na silnice měly vyjet v příštím roce a Amazon je chce do své rozvozové flotily začít uvádět od roku 2021. "Budeme mít prototypy na cestách v příštím roce a celkem 100 000 v provozu do roku 2024," řekl Bezos, který připomněl, že již nyní pochází 40 % veškeré energie spotřebované Amazonem z obnovitelných zdrojů.

Dalším Bezosovým plánovaným krokem je investovat 100 milionů dolarů (2,3 miliardy korun) na obnovu lesů a mokřadů. Společnost bude také pravidelně měřit a zveřejňovat své emise skleníkových plynů stejně jako postup v plnění svých "zelených slibů" na své nové webové stránce

"Chceme využít našeho rozsahu a velikosti, abychom ostatním ukázali, jak na to," řekl Bezos s výzvou, aby i ostatní firmy Amazon v jeho snažení následovaly.

#investovani #zelenaenergie #obnovitelnezdroje #bezemisi #energetika

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím