18.09.2019 5 minut čtení

Ranní zprávy 18.09.2019: Ropa se uklidňuje, WeWork odkládá zpackané IPO a 38 % investorů čeká recesi

Je tady pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Trápení WeWork okolo IPO pokračuje, firma se nyní rozhodla celou emisi akcií prostě odložit, jelikož o ně zkrátka není zájem (čemuž se už v tuhle chvíli ani nelze divit). Trhy včera byly téměř kompletním opakem pondělí. Ropa i ropné společnosti umazaly polovinu růstu z úvodu týdne, aerolinky zase rostly. Saúdové ujišťují, že do konce září už ropa opět do světa poteče jako dříve. Tak uvidíme... do té doby bacha na to, aby váš PC bez vašeho vědomí někomu netěžil skrz prohlížeč kryptoměny. Úspěšný den!

-----

Spustili jsme novou sekci Skupiny! První už se začínají plnit a každý den přibývají další. Každý registrovaný uživatel může novou skupinu založit ZDE.

-----

Slova dne

„The We Comapny se těší na své nadcházející [IPO], které by dle našeho očekávání mělo proběhnout do konce roku. Chtěli bychom rovněž tímto poděkovat všem našim zaměstnancům, členům a partnerům za jejich neutuchající oddanost.“

#WeWork se svým #IPO stále zažívá porodní bolesti. Dle původního plánu měla mateřská #WeCompany začít nabízet firemní akcie prvním investorům již tento týden. Hromadící se obavy investorů a kritiků, dle kterých byznysový model může společnost během případné recese učinit zranitelnou, však ze vstupu na burzu prozatím udělaly fiasko, které zkrouhlo valuaci firmy ze 47 na 10 miliard dolarů. Investorský kapitál rovněž příliš neoslovila skutečnost, že i když WeWork loni téměř zdvojnásobil své příjmy, stejně skončil ve ztrátě 1,6 miliardy dolarů a i letos prozatím operuje v červených číslech. Nyní přichází další komplikace - IPO WeWork bylo raději odloženo nejdříve na říjen, případně až na konec roku.

-----

Číslo dne

18,8

Dle antivirové firmy #KasperskyLab loni těžba kryptoměn skrz aplikace v napadených počítačích uživatelů spotřebovala přibližně 18,8 gigawattu elektřiny, což se zhruba rovná roční spotřebě elektrické energie celého Polska. Taková spotřeba zároveň znamená vyprodukování asi 800 tun oxidu uhličitého. Těžaři nejčastěji využívají výpočetní výkon PC nic netušícího uživatele, který na tuto hrozbu vůbec nemusí přijít, skrz internetové prohlížeče. Zjistit, že váš počítač někdo zneužívá k tzv. kryptojackingu, lze buď přezkoumáním zdrojového kódu podezřelé webové stránky, nebo zjištěním, že konkrétní internetová stránka nadstandardně využívá výkonu vašeho počítače a zpomaluje jej.

-----

Vítěz a poražený

Snap +6,92 % (16.85 USD)

Akcie mateřské společnosti sociální sítě #Snapchat včera přidaly téměř 7 % poté, co analytická společnost Susquehanna opustila svůj "medvědí" názor na tento akciový titul a zvýšila jej na "neutrální". Jako hlavní důvody uvedla "konstruktivní" reklamu společnosti a očekávání dalšího vývoje v letošním Q4.

Apache-8.58 % (26.01 USD)

Stejně jako ropa i ropné tituly se po včerejším obrovském růstu dnes uchýlily k nevyhnutelné korekci, která vymazala zhruba 50 % zisků. #Apache následovaly další velké ropné společnosti #Halliburton (-6,5 %) či #Marathon Oil (-7,8 %).

-----

Burza

#WallStreet po pondělním mírném poklesu včera naopak mírně posílila. Hlavní pozornost se ale opět točila kolem ropy, která po masivním růstu poklesla o 6 %. Kromě očividného vybírání zisků za korekci může i ujištění Saúdské Arábie, že standardní dodávky ropy budou obnoveny do konce měsíce. Podobnou korekci zažívaly i akciové tituly spojené s ropou, které včera stoupaly. Směrem vzhůru naopak korigovaly aerolinky. 

-----

Bleskově

Dle průzkumu #BankofAmerica Merrill Lynch aktuálně 38 % investorů očekává, že světovou ekonomiku v následujících 12 měsících čeká #recese. Jde o nárůst oproti srpnovým 34 % a také o nejvyšší počet za posledních 10 let. 

Americká průmyslová výroba v srpnu na rozdíl od Číny rostla, když překonala i očekávání trhů (pokles o 0,1 % na 0,2 %) a poslední letní měsíc rostla o 0,6 %. Výhled však zůstává zejména kvůli obchodnímu napětí a zpomalování globálních ekonomik slabý.

#Vaping: Ve Spojených státech o víkendu zemřela již 7. osoba na nemoc spojenou s vapováním e-cigaret. Tamní Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí již zahájilo vyšetřování téměř 400 dalších lidí, kteří trpí onemocněním (zpravidla plic), jehož původ je zřejmě spojen s vapováním.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi (a kompletním titulkem) do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky