17.09.2019 2 minuty čtení

advokát JUDr. Stanislav Devátý, Dr.

Přečtěte si krátký článek ze života advokáta!

Motto: ''Nebojme se budoucnosti.''

Vyrůstal jsem v dobách komunismu, v poválečném Československu, což značně ovlivnilo velkou část mého života. Bylo mi šestnáct, když ruská vojska vpadla do Československa. Již tehdy jsem cítil velký vzdor, který mi vydržel až do pozdních osmdesátých let, kdy jsem pobýval ve vazebních věznicích téměř více než doma. Mojí životní zásadou je a bylo odporovat zlu vždy a všude.

Myšlenky na práci v advokacii přišly při mém působení ve Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS), v rámci kterého jsem jezdil po celé republice a sledoval soudní přelíčení osob nespravedlivě stíhaných režimem. Práce ve VONSu mne natolik zaujala, že se stalo mým snem práva vystudovat. To se mi po listopadu 1989, během mého působení v BIS, podařilo. Jako advokátní koncipient jsem působil u JUDr. Petra Tomana, s nímž jsem později spoluzaložil tuto advokátní kancelář, kde působím dodnes.

Mám dvě dcery Kateřinu a Karolinu. Dcera Kateřina se vrátila z Ameriky (kam jako malá s matkou emigrovala), nyní žije v Rakousku se svým manželem a pěti dětmi a já jsem velmi rád, že se můžeme opět pravidelně vídat.

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.