16.09.2019 5 minut čtení

BODY EXPRESS - MODERNÍ TECHNOLOGIE – PODLOŽENÉ VÝSLEDKY

EMS trénink řeší mnoho problémů spojených se současným životním stylem a nedostatkem aktivit. Ať už jde o větší sílu, rychlejší pohyby nebo delší výdrž – studie dokazují účinnost tréninku s technologií miha bodytec.

•       miha bodytec zajistil jako unikátní forma tréninku zvýšení maximálního výkonu díky zlepšené rychlosti               pohybu.

•       Obecně vnímaná výkonnost vzrostla u 84 % účastníků!

•       Maximální síla se zvýšila již po 4 tréninkových jednotkách o 17 %!

•       71 % účastníků zaregistrovalo výrazné zlepšení vytrvalosti!

•       Hodnoty vytrvalosti svalů vzrostly po pouhých 12 tréninkových jednotkách až o 108 %!

•       Maximální výkon se zvýšil po pouhých 4 týdnech tréninku až o 30 %!

•       Rychlost kontrakcí se zvýšila v průměru o 22 %. Výbušná síla obtížně trénovatelného hlubokého svalstva         trupu stoupla dokonce až o 74 %!

Zdroj: Studie Univerzity Bayreuth (Boeckh-Behrens et al. 2002–2006) a Německé sportovní vysoké školy Kolín (Kleinöder/Kreuzer/Speicher 2006–2008)

Mezi nejviditelnější výsledky patří:

•       Hubnutí – zvýšení energetického výdeje

•       Zpevnění těla

•       Odstranění bolestí zad

•       Skoncování s celulitidou

•       Nárůst síly a kondice celého těla

Kdy hubneme

Dlouhodobě stálou váhu docílíme jedině vyrovnanou energetickou bilancí. Tedy využijeme (spálíme) tolik energie, kolik jí přijmeme (sníme). Máme-li energie přebytek, tloustneme. Máme-li energetický deficit, tělo hubne. Cestu oběma směry lze zajistit jak na straně příjmu, tak na straně výdeje. Je třeba si ale uvědomit, že hubnutí založené pouze na snížení energetického příjmu (dieta) má jeden veliký háček. A tím je automatické snížení tzv. bazálního metabolismu. Tělo je prostě chytřejší než my – když mu nedáme dostatek potravy, začne šetřit a jede na úsporný režim. A problém nastává v okamžiku, kdy chceme s dietou přestat. Tělo totiž šetří dál. A my máme najednou zase více energie v příjmu, než jsme schopni vydat a … tloustneme. Pojďme se tedy zaměřit na stranu výdeje energie. Krátkodobě nás vyšší výdej čeká při fyzické aktivitě, během sportování. A ruku na srdce – kolik hodin týdně sportujete? 1, 2, 5, nebo snad 10? A to má týden 168 hodin! Dlouhodobě vyšší výdej zajistíme jedině zvýšením bazálního metabolismu. A klíč je tu: 80% bazálního metabolismu tvoří klidová spotřeba kosterního svalstva. Zvýšíme-li tedy aktivní tělesnou hmotu = svaly, zvýšíme neustálou spotřebu těla. Každou minutu, každou hodinu bude naše tělo spotřebovávat více energie. 168 hodin týdně! V BODY EXPRESS neděláme nic jiného, než že za 20 minut týdně významně zvýšíme aktivní tělesnou hmotu. Zvyšujeme spotřebu našeho těla napořád! Vyšší spotřeba = záporná energetická bilance = hubnutí. Tak hurá na to!

Jaké a kdy můžeme očekávat výsledky

Velké a rychle. Zní to až moc neuvěřitelně, když to zkrátíme do dvou slov, že? Tak se na to podíváme ze strany těch, co si EMS trénink již zažili, nebo se stal jejich pravidelností. Vybíráme ty nejzajímavější odpovědi na jednoduché otázky: Kolik lekcí jste si už zažil/a? Pozorujete na sobě nějaké změny? Jaké? Vždy jsme se ptali třetí den po absolvovaném tréninku, aby byly účinky vnímatelné. A tady jsou slibované odpovědi popořadě podle počtu tréninků:

Po 1. lekci -  Ani jsem nevěděla, že mám tolik svalů. Cítím, že pracovaly naprosto všude. A úplně nejvíc cítím zadek. Jako bych ho snad nikdy předtím necvičila.

Po 2. lekci - Jsem pevnější, tělo líp funguje. Můžu se tak na sebe, na své tělo, víc spolehnout.

Po 3. lekci - Přestaly mě bolet záda, paráda! Už mě neomezují při volejbalu. A ráno když vstávám, tak je to obrovský pokrok.

Po 4. lekci - Kamarádky mi začínají říkat, že vypadám dobře, prý jak to dělám. Sama to vidím v pase, stáhl se mi.

Po 5. lekci - Opravdu jsem zhubnul, cítím to. Hmota na těle se přetransformovala, posunula se výš.

Po 6. lekci - Mám prokrvenější kůži. Jakoby začala mizet i celulitida a metličky.

Po 7. lekci - Jsem výkonnější. Delší dobu vydržím na ledě při hokeji, kopec na kole vyjedu rychleji a míň se zadýchám. Je vidět, že jsem probudil další svaly, které mi pomáhají.

Po 8. lekci - Přestala mi bolest ze zad vystřelovat do nohy. Vypadá to, že ten nerv už není skřípnutý. Je skvělé moct jít zase na dlouhou procházku.

 

Ještě jste nezažili EMS trénink? Navštivte www.bodyexpress.cz a najděte si své BODY EXPRESS studio.

Chybí vám BODY EXPRESS ve vašem regionu? Máte dobrý tip na provoz? Ozvěte se nám. Rádi s vámi budeme na toto téma hovořit.

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.