13.09.2019 3 minuty čtení

Tato TV show od Apple ještě ani nezačala a už ze svých uvaděček udělala nejlépe placené TV hvězdy

Očekávání okolo The Morning Show, která bude jedním z hlavních taháků televizní platformy Apple TV+, je obrovské. Zvlášť, když Apple jen za první dvě řady utratí 300 milionů dolarů (7 miliard korun).

#Apple pro svou ranní show získal dvě věhlasná jména - Jennifer Aniston a Reese Witherspoon. A připravil jim doslova pohádkové podmínky, které si aktuálně s vysokou pravděpodobností v televizním byznyse neužívá nikdo jiný.

Jak už bylo řečeno, debutová a navazující série pořadu budou stát 300 milionů dolarů. To je budget, který The Morning Show rovnou řadí mezi nejdražší televizní programy, jaké kdy vznikly a řadí jej mezi další nákladné velikány poslední doby, jako je The Crown Netflixu nebo Hra o trůny HBO.

V pořadu, který chce něco udělat s "volným pádem kvality ranních zpravodajských show a jejich konstantním bojem o přežití v éře, kdy se zprávy objevují doslova v našich dlaních," se také objeví jeden z nejpopulárnějších amerických komediálních herců současnosti Steve Carrell, kterého proslavil zejména seriál Kancl (a zahrál si také ve filmu Sázka na nejistotu).

Z pohledu platu za 1 díl se děvčata #Aniston a #Witherspoon rázem vyšvihly mezi absolutní smetánku televizních hvězd. Každá si totiž domů za epizodu odnese 1,25 milionu dolarů (více než 29 milionů korun). I z pohledu historie televizní zábavy tuto částku překonalo jen pár osob - patří sem Kelsey Grammer v sitcomu Fraiser (1,6 milionu dolarů za 1 díl), Ray Romano v Everybody Loves Raymond (1,7 milionu dolarů za 1 díl) a Charlie Sheen ve Dva a půl chlapa (1,8 milionů dolarů za 1 díl).

Rozpočet 150 milionů dolarů na 1 řadu rovněž #TheMorningShow řadí na absolutní televizní špičku, když 2. řada The Crown i poslední 8. řada Hry o trůny vyšly tvůrce na zhruba 100 milionů dolarů.

Investice takových rozměrů ukazuje, jak moc se Apple chce zapojit do aktuálního obrovského trendu online streamingových služeb. A The Morning Show má být jednou z vlajkových lodí služby Apple TV+, která 1. listopadu odstartuje ve více než 100 zemích světa včetně České republiky.

Předběhne tak Disney+, identickou službu stejnojmenného velikána televizní i filmové zábavy, která bude oficiálně spuštěna až 12. listopadu. Apple do boje vyráží vyzbrojen především nízkou cenou - Apple TV+ u nás vyjde na 139 Kč měsíčně - a také atraktivní akcí, kdy při koupi jakéhokoliv iPhonu, iPadu, MacBooku nebo #AppleTV každý zákazník obdrží Apple TV+ na celý rok zdarma. Co zatím chybí, je informace o tom, zda se dočkáme českých titulků, nebo veškerý obsah zůstane pouze v angličtině.

Při srovnání budgetu na jeden jediný pořad, měsíčního předplatného a potenciálního 1 roku zdarma je jasné, že tady o zisk primárně nejde. Apple zřejmě očekává, že na celém projektu vydělá až někdy v budoucnu, což ho vzhledem k jeho finančním zásobám určitě netrápí. V tuto chvíli jde jednak o to zapsat se na rychle rostoucí streamingový trh a také vytvořit další důvod pro to, aby zákazníci zůstali v jeho ekosystému.

Budete Apple TV+ zkoušet?

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.