Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
05.09.2019 2 minuty čtení

O energetiku už se zajímá také gigantický Vision Fund, investoval do švýcarského startupu

Vision Fund, založený společností SoftBank japonského miliardáře Masajoši Sona, se rozhodl vstoupit do energetického sektoru, když investoval 110 milionů dolarů do ambiciózní švýcarské společnosti Energy Vault.

Investice Vision Fund do Energy Vault je dobrou zprávu pro celý energetický sektor a hlavně pro firmy, které se snaží přinášet nová a inovativní řešení, která pomohou vyřešit budoucí vyšší energetické nároky lidstva při menším negativním dopadu na životní prostředí. 

Vision Fund, který disponuje kapitálem ve výši 100 miliard dolarů, se totiž doposud soustředil spíše na klasické technologické firmy, své peníze vložil například do všem známého Uberu, Slacku či sdílených kanceláří WeWork. Projekt Energy Vault je tak jeho první investicí v oblasti energetiky. A také důkazem, že v inovativních energetických řešeních je velký potenciál, který zajímá investory po celém světě.

Co vlastně švýcarská společnost tvoří? Firma založená Robertem Piconim ve své vizi představuje věže, které budou sloužit k akumulaci energie. Jeřábový systém řízený speciálním softwarem bude pracovat s betonovými bloky o váze 35 tun. 

V období přebytku elektrické energie budou bloky vytaženy nahoru a jakmile bude poptávka po energii vyšší, spustí se bloky na zem a potenciální energie bude přeměněna na elektřinu. Systém má údajně stejné benefity jako přečerpávací vodní elektrárna, ovšem za nižší cenu, s vyšší účinností, bez nároků na složitost terénu a negativních environmentálních dopadů.

"Je skvělé, že spousta soukromých aktivit přitahuje pozornost k tak odbornému tématu, jakým je ukládání vyrobené energie na doby, kdy bude potřeba," říká Ivo Skřenek, zakladatel společnosti Energy financial group, která se věnuje výrobě energií z obnovitelných zdrojů. "Můj názor i směřování EFG však je, že budoucnost patří přístupu Power to Gas (P2G) - a tedy ukládání energie do vodíku, protože z něj se pak nejsnáze vezme zpátky. Velkou ukázkou využití vodíku jako zdroje energie bude olympiáda v Tokiu 2020," dodává.

Podívejte se, jak by měl systém od Energy Vault fungovat:

 

#energetika #obnovitelnezdroje #investice #visionfund #energyvault

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • nechci si představit, že v krajině bude stát toto monstrum jak ze sci-fi filmu. nedávno jsem byl v Bratislavě a pohled na větrnou farmu z Bratislavského hradu přes Dunaj do Rakouska mě zarazil. souhlasím, že budoucnost patří vodíku (a ne aluminiu).
    +2
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím