04.09.2019 2 minuty čtení

Jak oslovit úspěšnou osobnost emailem? Hlavně mi nepište "pojďme na oběd", říká Kevin O´Leary

V dnešní době není příliš složité získat kontakt na jakoukoli významnou osobnost. Stačí chvilku hledat na internetu a s trochou šikovnosti najdete ten správný email. Problém ovšem často nastává ve chvíli, kdy máme této osobnosti napsat.

Samozřejmě, téměř vždy je vaším hlavním cílem setkání s vybranou osobností, jedině tak totiž získáte dostatek času a prostoru na čerpání know-how a inspirace. A kdo ví, třeba i vy danou osobnost natolik okouzlíte, že se z toho stane celoživotní přátelství nebo skvělá obchodní spolupráce.

Jenže právě často až přílišná snaha o setkání stojí za tím, že se vám od dotyčné osobnosti nedostane žádné odpovědi. A nebo odpověď dostanete, ale zamítavou. Slavný americký investor Kevin O´Leary vysvětlil, v čem je problém.

"Opravdu to nenávidím. A stále těchto "pojďme na oběd" emailů dostávám mnoho," řekl O´Leary nedávno serveru CNBC. "Co kdybyste s tím přestali, a raději mi na rovinu napsali, o co přesně vám jde?" 

O´Leary navíc dodal, že ho až k nepříčetností vytáčí další moderní trend - smajlíky. Použitím těchto obrázků v emailu nejenom O´Learymu, ale mnohým dalším úspěšným osobnostem, si sami zavřete dveře k možné spolupráci.

Pětašedesátiletý investor naopak nabízí velmi jednoduchý návod, jak zvýšit svou šanci na seznámení se svým podnikatelským vzorem.

"Buďte maximálně struční. Nebudu plýtvat svým drahocenným časem, takže si přečtu jeden odstavec, a pokud se v něm nedozvím, o co přesně vám jde, rovnou email smažu. Když se se svým emailem vejdete do dvou řádků, bude to ideální. A nezapomeňte na chytlavý předmět emailu, který mě donutí si email vůbec otevřít," popsal zkušený investor svůj návod.

#email #networking #tipy

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.