11.09.2018 3 minuty čtení

Počet Australanů držících kryptoměny se od ledna téměř ztrojnásobil

Země jako Malta nebo Švýcarsko často dominovaly příspěvkům věnujícím se přijímání kryptoměn. V poslední době se však čím dál častěji hovoří i o Austrálii. Obliba kryptoměn u protinožců utěšeně roste a celá řada jednotlivců případně i podniků o ně projevuje stále větší zájem.

Jak jsme již psali, Queensland chce využít obliby kryptoměn k přilákání turistů a například letiště v hlavním městě Brisbane již od května přijímá kryptoměny.

Burzovní platforma Cointree a platební platforma Gobbill oznámily koncem srpna partnerství, které umožní Australanům platit své účty právě pomocí virtuálních měn. Nejžhavější novinkou posledních dnů je pozitivní postoj premiéra Australské vlády, který věří že blockchain napomůže k transformaci místního bankovního systému.

Nový průzkum od společnosti HiveEX naznačuje, že počet Australanů držících kryptoměny od začátku roku výrazně vzrostl. Společnost se v lednu dotazovala 2 tisíc lidí, aby zjistila, že 5 procent z nich vlastní nějakou kryptoměnu. V srpnu proběhl stejný průzkum a ukázalo se, že číslo stouplo na 13,5 procenta.

Podle studie polovina z dotyčných drží kryptoměny jako investici, 34 procent uvedlo, že mělo strach, aby nepromeškalo jedinečnou příležitost zbohatnout, 26 procent využívá kryptoměny jako úsporu na důchod a třetina zmínila, že se chce prostřednictvím kryptoměn vyhnout placení daní.

Na základě studie bylo rovněž zjištěno, že by se 80 procent dotázaných nebálo platit pomocí virtuální měny na denní bázi, pokud by bylo její použití jednoduší než v případě australského dolaru.

Na druhé straně část místních občanů stále zůstává opatrná. Celých 65 procent z těch, kteří se vlastnictví kryptoměn vzdali uvedlo, že tak učinilo, protože bylo příliš obtížné pochopit fungování celého systému. Celá jedna pětina z dotázaných uvedla, že se jedná o podvod a stejná část kryptoměny jednoduše nazvala bublinou odsouzenou k prasknutí.

Velké vítězství pro kryptoměny? Možná ne

Navzdory výsledkům průzkumu a příznivě nakloněnému prostředí, můžeme směřování země vůči kryptoměnám chápat stále rozporuplně.

Na konci června uvedl jeden z členů bankovní rady Reserve Bank of Australia na jedné z akcí pořádaných časopisem Business Economists, že Bitcoin pravděpodobně v zemi nebude široce přijat.

80 procent Australanů by se nebálo platit digitálními měnami na denní bázi

Tony Richards se o kryptoměně vyjádřil následovně: “Stabilita australského dolaru znamená, že Bitcoin pravděpodobně nikdy nebude přijat. Pokud země nemá důvěryhodnou měnu, pak je možné, že začnou lidé hledat jinou alternativu. Jestli by se jednalo o kryptoměny nebo něco podobného americkému dolaru je další otázkou. Nicméně my máme v Austrálii dokonale věrohodnou měnu nazývanou australský dolar, který má již po 25 let nízkou a stabilní inflaci. Pravděpodobnost významného přijetí nějaké jiné alternativní měny tak je poměrně malá.“

Podle Richardse se tedy adopce Bitcoinu nestane v Austrálii realitou díky síle australského dolaru. Jeho komentář však nezůstal dlouho bez povšimnutí. Některé z důležitých postav krypto světa ihned vypálily protiúder.

Editor Bitcoin Think zvaný Beautyon reagoval rychle na Twitteru, kde mimo jiné poznamenal, že všechny Richardsovy námitky vůči Bitcoinu nebyly pravdivé.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.