03.09.2019 6 minut čtení

Přestaňte se ptát "Jak se máš?", úspěšní lidé vedou nezávaznou konverzaci úplně jinak

"Jak se máš"? jsou pravděpodobně tři nejzbytečnější slova ve světě mezilidské komunikace. Tazatele to ve skutečnosti nezajímá a dotázaný mu stejně neřekne pravdu. Příklad ztracené příležitosti a bezpředmětné výměny s nulovým užitkem pro oba.

Klíč k maximálnímu využití těchto běžných rozhovorů je přitom dle výzkumníků z Harvardu velmi snadný - prostě se zeptejte na navazující otázky.

Sociologické analýzy mezilidských konverzací hovoří poměrně jasně. Lidé, kterých se jejich protějšci během každodenních všedních rozhovorů před schůzkou, ve výtahu nebo kdekoliv jinde, kde existuje volná chvíle, ptají na smysluplnější otázky (které nejsou "jak se máš?" nebo "a co děláš ty?"), je považují za sympatičtější.

"Když se lidé začnou ptát na další otázky, druzí jim zpravidla přisuzují…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +21
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Znám skupinu lidí, kde je znalost počasí důležitá. Vnímají ji stejně důležitě jako svůj business. Souvisí to s jejich srdcovkou: Jsou to horalové a ultraběžci :) ... a že jich je v ČR hodně! Když už mám takového klienta, tak si připravím víkendovou předpověď před schůzkou a klidně si povíme i o trasách na víkend :)
  +7
  • V takovém případě to nepochybně dává smysl, možná i vzít s sebou nějaký ten graf :D.
   +2
 • Myslim, že nejdůležitější je upřímnej zájem a ten já nemám. Mám kolem sebe pár desítek lidí, na kterých mi záleží a hrát zájem o někoho jiného mi nedává smysl. 

  0