Jednadvacetiletá Eve Jobsová, jejíž rodina má dnes odhadované jmění 20 miliard dolarů (470 miliard korun), studuje na Stanfordské univerzitě. Nejenže jde aktuálně o 5. nejlepší univerzitu na světě, která přijímá jen zhruba 4-5 % všech uchazečů, ale zároveň je to místo, kde se potkali její rodiče.
Eve má očividně po otci nejen vysoké ambice, ale i smysl pro neutuchající píli. Aktuálně je vycházející hvězdou v jezdeckém světě (nemají tohle ty dcery veleúspěšných podnikatelů tak nějak společné?).
Pravidelně se účastní jezdeckých soutěží, přičemž loni v květnu vyhrála CSI 3 Grand Prix s hlavní cenou 130 tisíc dolarů (přes 3 miliony korun) a v srpnu opět nenašla konkurenci při Reliable Rentals Grand Prix, odkud si se svou klisnou s nejdelším koňským jménem, jaké jsem kdy slyšel (Venue D'Fees Des Hazalles) odvezla dalších 100 tisíc dolarů (2,35 milionu korun).
"Jezdectví vás neustále drží v pokoře. Je skvělé vidět, že se vám vaše tvrdá práce vyplácí, ale nesmíte usnout na vavřínech a konstantně na sobě makat," říká nejmladší dcera Steva Jobse, která je už dnes také členkou jezdecké reprezentace Spojených států, o své vášni a dodává:
"Naučilo mě nezávislosti, odhodlání a vytrvalosti, což jsou hodnoty, které mohu uplatnit ve všech oblastech svého života."
Matka Eve Laurene Powell #Jobs v roce 2016 za 15,3 milionu dolarů koupila na Floridě 3,5akrový ranč, kterému je někdy přezdíváno "jezdecká metropole světa". Pozemek navíc leží přímo přes cestu od obydlí, které si zde za 37 milionů dolarů koupil Bill #Gates. A jelikož je Bill Gates úspěšný podnikatel, jeho jednadvacetiletá dcera Jennifer se přirozeně rovněž závodně věnuje jezdectví.
Tak dobře, pojďme si ty dcery slavných otců milující koně vyjmenovat - Georgina, dcera Michaela Bloomberga, Jessica, dcera Bruce Springsteena, Destry, dcera Stevena Spielberga, dvě výše zmíněné a nezapomeňme z tuzemska zmínit Annu, dceru nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.
Eve, která má tři starší sestry Reed (26), Erin (22) a nevlastní Lisu (39), už od dětství vyniká cílevědomostí a schopností umět dosáhnout svého. Walter Isaacson, jež dával dohromady Jobsův životopis, v něm například uvedl, že jeho nejmladší dcera neměla ještě jako dítě problém zavolat otcově asistentce do Applu a zjistit si, jestli si na ni ve svém kalendáři vyhradil čas.
A sám Steve o ní tvrdil, že může klidně řídit nejen Apple, ale klidně i celou Ameriku: "Má tu nejsilnější vůli, jakou jsem kdy u dítěte viděl," svěřil se Jobs Isaacsonovi.
Dopad otcovy výchovy lze náznakem pozorovat i na Instagramu jeho nejmladší dcery. Kromě toho, že očividně tráví spoustu času venku, se na jejím účtu nové příspěvky objevují nanejvýš párkrát do měsíce. Steve Jobs kdysi přiznal, že doma používání technologií razantně omezil.
Isaacson, jež během tvorby životopisné knihy "Steve Jobs" strávil v domě rodiny poměrně dost času, později pro New York Times řekl: "Každý večer Steve trval na tom, aby se celá rodina sešla u velkého, dlouhého stolu a společně povečeřela, přičemž diskutovali o knihách, historii a řadě dalších věcí. Nikdo nikdy nevytáhl iPad ani počítač. Zdálo se, že děti nemají na tyto zařízení žádnou závislost."